مهمترین انتظارات واقع بینانه در رابطه

خط سلامت: رابطه سالم و رضایت بخش نیاز به تلاش و تعهد هر دو طرفه دارد. با برقراری انتظارات واقع بینانه و ارتباط شفاف، می توانید پایه و اساس یک رابطه قوی و بادوام را بنا کنید.

مهمترین انتظارات واقع بینانه در رابطه

داشتن انتظارات واقع‌بینانه از یک رابطه، پایه و اساس یک رابطه سالم و رضایت‌بخش را تشکیل می‌دهد.

به گزارش خط سلامت در این مطلب چند مورد از مهم‌ترین چیزهایی که می‌توانید در یک رابطه انتظار داشته باشید را معرفی می کنیم؛ با ما همراه باشید.

مهم ترین انتظارات از یک رابطه

احترام: شریک زندگی شما باید به شما، افکار، احساسات و نیازهای شما احترام بگذارد. این به معنای گوش دادن فعال به شما، در نظر گرفتن دیدگاه شما و رفتار محترمانه با شما، حتی زمانی که اختلاف نظر دارید، است.

اعتماد: اعتماد سنگ بنای هر رابطه قوی است. شما باید بتوانید به شریک زندگی خود در مورد هر چیزی، از افکار و احساسات عمیق خود گرفته تا جزئیات روزمره خود، اعتماد کنید.

ارتباط: ارتباط شفاف و صادقانه با شریک زندگی خود ضروری است. شما باید بتوانید آزادانه در مورد هر چیزی با یکدیگر صحبت کنید، حتی زمانی که صحبت کردن دشوار است.

حمایت: شریک زندگی شما باید در سختی‌ها و شادمانی‌های زندگی در کنار شما باشد. آنها باید به شما ایمان داشته باشند و شما را تشویق کنند تا به اهدافتان برسید و در مواقع نیاز به شما شانه‌ای برای گریه کردن بدهند.

عشق: عشق عنصر اساسی هر رابطه رمانتیک است. این به معنای احساس محبت عمیق و مراقبت از شریک زندگی شما و تمایل به انجام کارهایی برای خوشحال کردن او است.

تعهد: تعهد به معنای انتخاب ماندن در رابطه، حتی زمانی که چالش‌هایی وجود دارد، است. این به معنای اولویت دادن به رابطه و تلاش برای حل مشکلات با هم است.

چگونگی تعیین انتظارات واقع بینانه در یک رابطه

در اینجا چند نکته برای تعیین انتظارات واقع بینانه در یک رابطه آورده شده است:

ارزش ها و اهداف خود را بشناسید

قبل از اینکه بتوانید انتظارات خود را از یک شریک تعیین کنید، باید بدانید که چه چیزی برای شما مهم است و در یک رابطه چه چیزی به دنبال آن هستید.

با شریک زندگی خود صحبت کنید

در مورد انتظارات خود از یکدیگر صحبت کنید و به یکدیگر گوش دهید. سعی کنید دیدگاه یکدیگر را درک کنید و مصالحه کنید.

واقع بین باشید

هیچ کس کامل نیست و هیچ رابطه ای کامل نیست. انتظار نداشته باشید که شریک زندگی شما همه چیز را به روشی که شما می خواهید انجام دهد.

سازگار باشید

هر دوی شما باید مایل باشید برای کار کردن رابطه تلاش کنید. این به معنای ملاقات در نیمه راه و مصالحه در مورد آنچه برای هر دوی شما مهم است، است.

نیازهای خود را بیان کنید

اگر از چیزی در رابطه ناراضی هستید، به شریک زندگی خود بگویید. از سرزنش یا انتقاد خودداری کنید و در عوض بر روی نحوه بهبود اوضاع تمرکز کنید.

در صورت نیاز کمک بگیرید

اگر برای حل مشکلات خود به تنهایی مشکل دارید، از یک درمانگر یا مشاور کمک بگیرید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان