در چه سنی پیرتر به نظر می رسید؟

خط سلامت: پوست از چه سنی شروع به پیری می کند؟ علائم پیری مانند چین و چروک و لکه ها نتیجه تجمع نقص در سلول ها و ساختارهای درون سلولی است.

در چه سنی پیرتر به نظر می رسید؟

متخصصان دریافته‌اند پیری پوست معمولاً در حدود 25 سالگی شروع می‌شود .

در چه سنی پیرتر به نظر می رسید؟

به گزارش خط سلامت پوست شل  می‌شود، استخوان‌ها جرم خود را از دست می‌دهند و ماهیچه‌ها قدرت خود را در نتیجه زمان صرف شده برای زندگی از دست می‌دهند. بیشتر افراد در دهه 40 و 50 زندگی خود متوجه تغییر ظاهر چهره خود می شوند و برخی نیز در دهه 30 زندگی خود متوجه تغییر ظاهری می شوند. 

زمانی که چروک‌ها، تیرگی رنگ، شل شدن پوست در بدن ما ایجاد شد پیری پوست شکل می‌گیرد که این تغییرات به شکل طبیعی از دهه چهارم به بعد یعنی پس از چهل سالگی ایجاد می‌شود.

از چه سنی پوستمان پیر می‌شود

دکتر رباطی، متخصص زیبایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: از دهه‌ی چهارم عمر به بعد پیری پوست شکل می‌گیرد و اگر قبل از این سنین شاهد این تغییرات پیری پوست باشیم در واقع با افرادی طرف هستیم که جدای از مساله ژنتیک، موارد پیشگیرانه را که رعایت نمی‌کنند، سیگار می‌کشند، بی حفاظ در برابر آفتاب به مدت طولانی می‌ایستند و از روش‌های برنزه کردن استفاده می‌کنند.

وی افزود: در مواقع پیری پوست با توجه به خواست افراد می‌توان از روش‌های مختلفی برای جوان سازی پوست استفاده کرد مثلا از دارو تا جراحی پلاستیک که می‌تواند به جوان سازی پوست کمک کنند، روش‌های پزشکی چیزی بین 5 ماه تا چند سال پایداری اثر دارند اما به شرطی که نکات لازم را رعایت کنند.

وی ادامه داد: برای بهبود وضعیت پوست‌های پیر و درمان آن می‌توان تا حدی از درمان‌های دارویی استفاده کرد در کنار آن استفاده از آمپول‌های تزریقی مانند بوتاکس، آمپول‌های پر کننده که به نام فیلرها می‌شناسیم و لیزرهای مختلف می‌توانند به جوان سازی پوست پیر کمک کنند این روش‌ها تاثیرات قابل توجه و خوبی دارند به شرطی که یک متخصص آگاه انجام داده باشد و خود فرد خواهان جوانی پوست باشد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: میگنا

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان