طرز ساخت ریمل طبیعی و خانگی برای بلند و پرپشت کردن مژه ها

خط سلامت: ریمل یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی است که استفاده از انواع مرغوب آن به زیبایی هرچه بیشتر چشم ها و مژه ها کمک می کند.

طرز ساخت ریمل طبیعی و خانگی برای بلند و پرپشت کردن مژه ها

لوازم آرایشی معمولا حاوی ترکیبات شیمیایی مضر هستند. به همین دلیل امروزه بسیاری از زنان به دنبال خرید محصولات آرایشی ارگانیک هستند.

به گزارش خط سلامت از آنجا که ریمل یکی از پرکاربرد ترین لوزام آرایشی ها در سراسر جهان است، در این مطلب قصد داریم طرز تهیه چند نوع ریمل خانگی که فاقد هرگونه مواد شیمیایی مضر هستند را توضیح دهیم.

ریمل خانگی پرپشت کننده مژه

ریمل طبیعی علاوه بر زیبایی مژه ها موجب تقویت و پرپشت شدن مژه ها می شود که با مواد طبیعی و روغن های گیاهی مفید برای مو و مژه به سادگی در خانه ساخته می شود. همانطور که در این بخش از دنیای مد توضیح خواهیم داد برای تقویت و پرپشت شدن مژه ها بهترین ریمل، ریمل طبیعی و گیاهی است که با مواد مفید برای مو می توان در خانه تهیه کرد.

ریمل طبیعی روغن کرچک و پوست گردو برای زیاد شدن مژه

شاید پیش از این هم در مورد ریمل طبیعی که با روغن کرچک وپوست گردو تهیه می شود شنیده باشید ؛ با تهیه این ریمل به راحتی می توانید مژه های تان را تقویت و رشد آنها را تحریک کنید.برای تهیه این ریمل طبیعی نیاز به کمی:

روغن کرچک

وازلین

اسانس پوست سبز گردو

روغن لاوندر دارید.

طرز تهیه 

یک ظرف بلوری نشکن نیاز دارید که 15 گرم وازلین سفید رنگ را درون آن قرار دهید و آن را روی حرارت غیر مستقیم گذاشته و موم داخلش را ذوب کنید. سپس 4 تا5 گرم روغن کرچک، یک گرم روغن پوست سبز گردو و یک گرم عصاره لاوندر را به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا سرد شود.

دستور استفاده 

ریمل خانگی پرپشت کننده مژه، هر شب یک قطره از این کرم را قبل از خواب با انگشتتان روی مژه ها خوب بمالید و ماساژ دهید . این کار مژه های تان را در کمتر از 3 هفته بلند، پرپشت و مشکی می کند به گونه ای که شما از این پس از مصرف ریمل بی نیاز می شوید.

دستور ساخت 

مواد لازم

نصف یک قاشق غذاخوری موم

نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون

یک قاشق غذاخوری مغز قلم گوسفند

طرز تهیه

موم را با حرارت غرمستقیم بخار آب جوش ذوب کنید و سپس مغز قلم را به آن اضافه کرده و ترکیب بدست امده را خواب هم بزنید. در حال هم زدن ترکیب روغن زیتون را قطره قطره به محتوای درون ظرف اضافه کنید.

روش ساخت ریمل طبیعی و خانگی روغن کرچک

ریمل خانگی پرپشت کننده مژه، یک برس ریمل قدیمی و یا یک ظرف لاک قدیمی را بشویید و با این مواد پر کنید:

1/4 ظرف را با روغن کرچک و 1/2 ظرف روغن ویتامین E و 1/4 ظرف ژل آلوورا.

این مواد را با برس ریمل ترکیب کنید. روغن کرچک مژه ها را ضخیم می کند. روغن ویتامین E مژه را بلند می کند و در نهایت ژل آلوورا رشد مژه ها را تسریع می بخشد.این محلول رو برای شش هفته هر شب بر مژه ها بمالید.

ریمل طبیعی مغز فندق و بادام برای تقویت مژه های کم پشت

مغز گردو یا فندوق و یا بادام را به خوبی و کامل کوبیده با یکی دو قطره روغن زیتون در حدی که شره نکند مخلوط کرده و استفاده کنید به همین سادگی ، با این روش هم نور چشم را زیاد کرده و هم مژه ها را تقویت می کند.

طرز تهیه ریمل خانگی با روغن نارگیل

روغن نارگیل یک قاشق چایخوری

روغن ویتامین E یک قاشق چایخوری

موم عسل یا موم سویا یک / دوم قاشق چایخوری

ژل آلوئه ورا 3 الی 4 قاشق چایخوری

زغال فعال 3 کپسول

تیوپ ریمل قدیمی و یا نو 1 عدد

کیسه پلاستیکی کوچک 1 عدد

مرحله 1. تمیز کردن تیوپ ریمل

اگر یک تیوپ قدیمی ریمل را برای ساخت ریمل خانگی انتخاب نمودید ، پیش از کارآن را کاملا تمیز و خشک کنید ولی اگر از یک تیوپ نو استفاده نموده اید این کار نیاز نیست .

از شامپو بچه دارای فرمولاسیون ملایم برای تمیز کردن تیوپ و قلموی ریمل استفاده کنید و کاملا داخل تیوپ را تمیز نمایید تا هیچگونه ریملی داخل تیوپ باقی نماند.

مرحله 2. مخلوط کردن محتویات در یک کاسه

موم عسل و یا موم سویا ، روغن نارگیل، روغن ویتامین ایی را درون یک کاسه با یکدیگر مخلوط کنید.

مرحله 3. ذوب کردن محتویات با هم

سپس کاسه محتویات ریمل را روی یک کاسه آب داغ بگذارید تا حرارت کاسه زیرین سبب ذوب شدن مواد شود .مواد را به صورت دستی هم نزنید و اجازه دهید که مواد خودشان ذوب شوند.

مرحله 4. افزودن ژل آلوئه ورا

حالا 3الی 4 قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا را به مواد ذوب شده اضافه کنید و به خوبی مخلوط نمایید.

مرحله 5. افزودن زغال فعال شده

ریمل خانگی پرپشت کننده مژه، سه کپسول زغال فعال شده را بشکنید و محتویات داخل آن را درون مواد بریزید و خوب هم بزنید تا مخلوط شود.

مرحله 6. ساخت قیف پلاستیکی

یک پاکت پلاستیکی کوچک بردارید و مواد را داخل آن بریزید سپس در انتهای آن یک سوراخ کوچک ایجاد کنید.

مرحله 7. انتقال محتویات به تیوپ ریمل

با استفاده از کیسه پلاستیکی، محتویات را به داخل تیوپ منتقل کنید و اگر احساس نمودید مواد داخل ریمل ریخته نمی شود با قلموی ریمل برای باز کردن فضا ی کافی برای باقی محتویات ، مواد را به داخل تیوپ هل دهید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: چشمک

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان