عمر تان طولانی می شود اگر این فلفل را بخورید

خط سلامت: فلفل قرمز با مزایای فراوانی برای سلامتی همراه است. مشخص شده است خوردن منظم این فلفل، منجر به افزایش طول عمر می شود.

عمر تان طولانی می شود اگر این فلفل را بخورید

فلفل قرمز به خاطر طعم خاصی که به غذا می بخشد، طرفداران زیادی خود را دارد. علاوه بر طعم دهندگی، تحقیقات نشان داده است خوردن فلفل قرمز طول عمر را افزایش می دهد.

به گزارش خط سلامت متخصصان می گویند: خوردن فلفل تند باعث کاهش کلی مرگ و میر به میزان ۲۵٪ می‌شود.

فلفل قرمز و افزایش طول عمر

انجمن قلب آمریکا می‌گوید خوردن فلفل تند ممکن است عمر شما را افزایش دهد.

فلفل قرمز تند نه تنها به هر غذایی طعم خوشایندی می‌بخشد، بلکه می‌تواند به افزایش طول عمر نیز کمک کند.

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد خوردن منظم فلفل های تند می‌تواند خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی، سرطان و مرگ عمومی را کاهش دهد.

برای مقایسه افرادی که فلفل تند می‌خورند با کسانی که هرگز فلفل تند نخورده‌اند، اطلاعات بیش از ۵۰۰٬۰۰۰ نفر در آمریکا، ایتالیا، چین و ایران مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. نتایج نشان داد خوردن فلفل تند خطرات زیر را کاهش می‌دهد:

۲۶٪ کاهش مرگ ناشی از بیماری قلبی

۲۳٪ کاهش مرگ ناشی از سرطان

ففل قرمز؛ منبعی غنی از آنتی اکسیدان

مطالعات قبلی نشان داده است فلفل‌های تند دارای آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. به دلیل وجود ماده موثره کپسایسین ، ضدسرطان، تنظیم‌کننده قند خون و ضد التهاب هستند. کپسایسین مسئول احساس تندی در فلفل‌های تند است. چهار مطالعه بزرگ بین‌المللی جدید که در جلسات علمی انجمن قلب آمریکا در سال ۲۰۲۰ مورد تحلیل قرار گرفته‌اند، کاهش قابل‌توجهی در مرگ ناشی از بیماری‌ها را نشان داده‌اند.

بو شو، دارای مدرک دکتری در رشته قلب و عروق در موسسه قلب، عروق و جراحی قفسه سینه کلیولند در اوهایو، تعجب کرده است که مصرف فلفل تند باعث کاهش کلی مرگ و میر به میزان ۲۵٪ می‌شود. او می‌گوید: “این نشان می‌دهد که عوامل تغذیه‌ای می‌توانند نقش مهمی در سلامت عمومی ایفا کنند.”

دلیل دقیق کاهش مرگ و میر هنوز مشخص نیست و بنابراین نیاز به تحقیقات بیشتری وجود دارد. محققان باید بیشتر بر روی آنچه که فلفل‌های تند را ویژه می‌کند تمرکز کنند. همچنین، بیشترین چیزی که حائز اهمیت است در مورد انواع فلفل‌ها، سطوح تندی و میزان مصرف آن‌ها است تا شما بتوانید این مزایا را در رژیم غذایی خود به کار ببرید.

بسیاری از جوانب هنوز ناشناخته هستند و تحقیقات همچنان در حال ادامه است، اما این خبر برای علاقه‌مندان به طعم تند، بسیار خوب است. دکتر بو شو به زودی یک مقاله علمی دیگر منتشر خواهد کرد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان