مصرف قهوه تعداد خودکشی ها را نصف می کند!

خط سلامت: نوشیدنی خوش طعم و خوش بوی قهوه این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است تا جایی که بسیاری از دوستداران قهوه حاضر نیستند روزی را بدون نوشیدن آن به پایان برسانند. قهوه هم مانند هر ماده ی غذایی دیگری فواید و مضراتی دارد و نکته ی مهم، رعایت تعادل در مصرف آن است.

مصرف قهوه تعداد خودکشی ها را نصف می کند!

کافئین موجود در قهوه به طور مستقیم بر مغز تأثیر می گذارد. این تأثیر به ویژه زمانی که میزان مصرف قهوه کم باشد (حدود ۷۶ میلی گرم) مشهود خواهد بود. کافئین در برخی فعالیت های مثبت مغز نقش دارد، مثل بهبود هوشیاری ذهنی و دقت، کمک به تمرکز و بهبود روحیه. با تقویت روحیه، افسردگی هم کاهش می یابد و خطر اقدام برای خودکشی کم می شود. طبق پژوهشی در سال ۲۰۱۳، کسانی که روزانه ۲ تا ۳ فنجان قهوه ی کافئین دار مصرف می کردند، خطر خودکشی در آن ها به میزان ۴۵ درصد کمتر شد. احتمالا به دلیل آنکه اثر محرک کافئین به بهبود روحیه کمک می کند.

به گزارش خط سلامت البته چیزی که ما اول صبح مصرف می کنیم به همان اندازه که در مورد تامین سوخت بدن است، مربوط به هوشیاری ذهنی است.

قهوه و خودکشی

بسیاری از مردم قهوه می نوشند زیرا معتقدند قهوه هوشیاری آنها را بهبود می بخشد ولی آیا تاثیر قهوه در همین حد است؟ قهوه با خودکشی چه ارتباطی دارد؟

میزان خودکشی

شواهد حاصل از تجزیه و تحلیل سه مطالعه گروهی بزرگ روی 200 هزار مرد و زن آمریکای شمالی نشان داد مصرف چند فنجان قهوه کافئین دار در روز به معنای واقعی کلمه میزان خودکشی را به نصف کاهش می دهد.

مصرف متوسط ​​کافئین

پیشنهاد این است که مصرف متوسط ​​کافئین اثر ضد افسردگی خفیفی دارد. بنابراین در مجموع، تحقیقات اپیدمیولوژیک به وضوح نشان می دهد که آنچه می خوریم و می نوشیم اول صبح هر دو می توانند تأثیر بسیار چشمگیری بر سلامت و رفاه روانی داشته باشند.

یکی از آخرین آماری که باعث نگرانی بسیاری از متخصصان بهداشتی شده است این است که کودکان زیر 10 سال بریتانیا در حال حاضر بیش از 50 درصد از مقدار توصیه شده روزانه شکر را در صبحانه (حدود 11  گرم) به شکل قند مصرف می کنند. بدیهی است که چنین الگوهای مصرفی با مفهوم صبحانه سالم و متعادل که اغلب درباره آن می شنویم فاصله زیادی دارد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان