حرف زدن با خود چه مزایا و معایب روانی دارد ؟ + کجا باید با خود حرف نزد

خط سلامت: ما بین یک سوم تا نیمی از ساعات بیداری خود را صرف زندگی در زمان حال نمی کنیم. در این مدت چه کار کنیم؟ با خودمان حرف می زنیم.

حرف زدن با خود چه مزایا و معایب روانی دارد ؟ + کجا باید با خود حرف نزد

حرف زدن با خود و پچ پچ کردن، به سمت تاریک صدای درونی اشاره دارد.

به گزارش خط سلامت وقتی توجه خود را به سمت درون معطوف می کنیم تا مشکلات خود را درک کنیم و راه حلی پیدا نمی کنیم. در نهایت به نشخوار فکری ، نگرانی، فاجعه سازی می پردازیم.

در یک چرخه منفی گیر می کنیم که این ابزار قابل توجهی را که در اختیار داریم، این ندای درونی، می گیرد و آن را به یک نفرین تبدیل می کند.

مزایای  حرف زدن با  خود

از نظر اینکه آیا هدف تکاملی برای صدای درون وجود دارد یا خیر، بسیاری از دانشمندان بر این باورند زبان ابزاری است که به ما کمک می‌کند در جهان حرکت کنیم و توانایی ما در استفاده از زبان و توانایی ما در استفاده از زبان نه تنها برای برقراری ارتباط با دیگران، بلکه برای برقراری ارتباط با خود، به ما کمک می‌کند.

در ابتدایی ترین انتهای طیف، صدای درونی ما بخشی از چیزی است که آن را سیستم حافظه کاری کلامی می نامیم.

این یک ویژگی اساسی ذهن است که به ما کمک می کند اطلاعات کلامی را در ذهن فعال نگه داریم. صدای درونی ما به ما امکان شبیه سازی و برنامه ریزی می دهد بنابراین قبل از یک سخنرانی بزرگ، در ذهنم به آنچه می‌خواهم بگویم اشاره می‌کنم، نکات صحبت‌های متفاوتی را که می‌خواهم انجام دهم می‌شنوم که مخاطبان چه سؤالاتی از من خواهند پرسید و سپس  من به نوبه خود پاسخ خواهم داد. من آن تبادل را شبیه سازی می کنم و از صدای درونی ام برای کمک به انجام آن استفاده می کنم.

صدای درونی ما به ما کمک می کند خود را کنترل کنیم. به آخرین باری فکر کنید که ممکن است در اواخر شب می خواستید غذا بخورید، اما بعد با خود فکر می کنید: "این کار را نکن، صبح پشیمان می شوی." صدای درونی به ما کمک می کند تا زندگی خود را «داستان» کنیم. بسیاری از ما توجه خود را به سمت درون معطوف می کنیم تا به روایتی برسیم که تجربیات ما را به گونه ای توضیح دهد که به درک ما از کیستی، هویت ما شکل دهد.

مشکلات حرف زدن با خود

گاهی اوقات این صدای درونی می تواند منبع کمکی باورنکردنی باشد، اما در مواقع دیگر واقعاً می تواند ما را غرق کند.

اول تمرکز کردن را برای ما بسیار سخت می کند. پچ پچ توجه ما را می گیرد. پچ پچ همچنین می تواند باعث ایجاد اصطکاک در روابط شود زیرا شما بارها و بارها در مورد مشکلات خود صحبت می کنید و شنونده خوبی برای دیگران نیستید.

همچنین می تواند ما را تحریک پذیرتر کند و منجر به چیزی به نام "پرخاشگری جابه جا شده" شود. در نهایت، می دانیم با خود حرف زدن ، می تواند اثرات شدید، منفی و بر سلامت جسمانی داشته باشد. احتمالاً شنیده اید استرس می کشد این دقیقاً درست نیست. پاسخ استرس یک پاسخ واقعا سازگار است. چیزی که استرس را سمی می کند زمانی است که در طول زمان به طور مزمن بالا بماند.

این دقیقاً همان کاری است که پچ پچ های ذهن انجام می دهد. ما یک عامل استرس زا را در زندگی خود تجربه می کنیم، سپس به پایان می رسد، اما در ذهن ما صحبت های ما آن را تداوم می بخشد. بارها و بارها به آن رویداد فکر می کنیم. این باعث می شود پاسخ استرس به گونه ای فعال بماند که می تواند مواردی مانند بیماری قلبی عروقی، التهاب مزمن و حتی سرطان را پیش بینی کند.

اغراق کردن اینکه چقدر پیامدهای پچ پچ می تواند منفی باشد، سخت است. خبر خوب این است که یک ابزار مبتنی بر علم وجود دارد که می‌توانید از آن برای بازگرداندن کنترل صدای درونی خود استفاده کنید.

کارهایی وجود دارد که می‌توانیم به تنهایی انجام دهیم، راه‌هایی برای مهار روابط مان با افراد دیگر و حتی راه‌هایی برای تعامل با محیط‌های فیزیکی. 

وقتی پچ پچ را تجربه می کنید، اغلب احساس می کنید که افکارتان کنترل شما را در دست دارند. یکی از چیزهایی که از طریق علم آموخته ایم این است که می توانیم این احساس خارج از کنترل را با ایجاد نظم در اطراف خود جبران کنیم یکی از راه های انجام این کار است.

 تشریفات یک توالی منظم از رفتارها است که هر بار با انجام دادن یک دسته از رفتارها، هر بار به طور یکسان، آن را به طور محکم انجام می دهید. این به شما حس نظم و کنترل می دهد. این می تواند واقعاً احساس خوبی داشته باشد وقتی که در گپ و گفت فرو رفته اید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

 

برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.
ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان