با خوردن این خوراکی ها دندان‌های زیبایی داشته باشید

خط سلامت: رفع زردی دندان با روش خانگی از مواردی است که امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. طبیعی است که دندان های افراد با افزایش سن زردتر می شوند. افراد زیادی برای درمان زردی دندان خود از روش های خانگی استفاده می کنند. اما کدام درمان‌ها موثرترند؟

با خوردن این خوراکی ها دندان‌های زیبایی داشته باشید

دلیل زردی دندان ها متنوع است، یکی از بنیادی‌ترین علل می‌تواند ژنتیک باشد. سطحی‌ترین لایه دندان یعنی مینا می‌تواند ضعیف شود با تضعیف آن لایه زیرینش دنتین که زرد رنگ است در معرض دید قرار می‌گیرد.

به گزارش خط سلامت آیا دل‌تان می‌خواهد دندان‌هایی به سفیدی مروارید داشته باشید؟ خبر خوب آن‌که شما می‌توانید با خوردن چند خوراکی دندان‌های زیبایی داشته باشید.

 از بین بردن زردی دندان دغدغه بسیاری از افراد است. هرچه مینای بیرونی دندان دچار فرسودگی شود، عاج دندان که متمایل به زرد است، بیشتر دیده می‌شود. اگر به بهداشت دهان و دندان و زیبایی دندان‌های خود اهمیت می‌دهید، در این مطلب با ما همراه شوید.

خوراکی‌های زیر را به برنامه‌ غذایی خود اضافه کنید. هرچند که بر سر میزان مصرف آن‌ها اختلاف‌نظر وجود دارد؛ اما قطعاً ارزش اضافه‌شدن به سبد خرید شما را دارند.

از بین بردن زردی دندان با این خوراکی‌ها

نتایج تحقیقی که در مجله‌ دندان‌پزشکی منتشر شد، نشان می‌دهد مصرف پنیر چدار باعث افزایش تولید بزاق دهان و شکل‌گیری لایه‌ محافظتی روی مینای دندان می‌شود.

محققان آکادمی دندان‌پزشکی باور دارند که تغییر سطح (pH) باعث افزایش احتمال فرسایش و پوسیدگی دندان می‌شود.

البته هرچقدر سطح (pH) بالاتر باشد، برای سلامتی دندان بهتر است. تحقیقات نشان می‌دهد که بعد از جویدن پنیر چدار شاهد افزایش سطح (pH) خواهیم بود. البته تمام مواد لبنی یکی نیستند. شیر و ماست بدون شکر باعث تغییر سطح (pH) نمی‌شوند.

شاید کشمش به‌خاطر بافت چسبناکش برای دندان‌ها چندان مفید به نظر نرسد؛ اما اشتباه می‌کنید. مطالعات دانشگاه ایلی نویز شیکاگو نشان می‌دهد این انگورهای خشک‌شده باعث بهبود بهداشت دهان می‌شوند.

نتایج این تحقیق که در سمینار سالانه‌ میکروب‌شناسی آمریکا ارائه‌شدنشان می‌دهد که اسید اولئیک که در کشمش پیدا می‌شود، جلوی رشد ۲ نوع باکتری را خواهد گرفت: باکتری استرپتوکوک موتانس که باعث خوردگی دندان می‌شود و باکتری Porphyromonas gingivalis که باعث بیماری‌های دندان می‌شود. اسید اولئیک همچنین باعث محافظت دندان‌ها در برابر پلاک‌های دندان می‌شود.

از بین بردن زردی دندان با بروکلی

تحقیقات علمی دانشگاه بائورا نشان می‌دهد، با اینکه این سبزی چندان محبوب نیست، اما این گیاه از خانواده گل‌کلم دارای مواد مفیدی برای دندان‌هاست.

این تحقیق منتشرشده در مجله‌ اروپایی دندان‌پزشکی نشان می‌دهد که آهن موجود در کلم‌بروکلی باعث ایجاد اسیدی می‌شود که به‌عنوان پوششی روی دندان‌ها قرار می‌گیرد.

این پوشش میزان تماس دندان‌ها با مواد غذایی اسیدی مثل نوشابه را کاهش می‌دهد. بهتر است از بروکلی خام استفاده کنید تا پوشش مناسبی روی مینای دندان ایجاد شود. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: صد آنلاین 

برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.
ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان