یک خطر بزرگ مغزی برای زنانی با نوزادان کم وزن

خط سلامت: افرادی که زایمان نوزاد با وزن کم داشته اند، در معرض خطر بیشتر ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی و فشار خون و شناختی بالا هستند.

یک خطر بزرگ مغزی برای زنانی با نوزادان کم وزن

بر اساس مطالعه محققان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد زنانی که نوزادانی با وزن کم هنگام تولد به دنیا می آورند، ممکن است در آینده در معرض خطر ابتلا به زوال عقل باشند.

به گزارش خط سلامت گاین مطالعه که در مجله Neurology منتشر شد. محققان بیش از 15000 شرکت‌کننده زن از مطالعه سلامت پرستاران را با میانگین سنی 62 سال که حداقل یک بار زایمان کرده بودند، ارزیابی کردند.

این زنان تست هایی را انجام دادند که سرعت تفکر، توجه، یادگیری و حافظه کاری آنها را اندازه گیری می کرد.

زنانی که نوزادی با وزن کم (زیر 5.5 پوند) به دنیا آورده بودند، نسبت به زنانی که نوزادان با وزن طبیعی به دنیا آورده بودند، عملکرد بدتری داشتند.

کاهش مهارت های شناختی معادل یک تا دو سال پیری بود. علاوه بر این، هر چه تعداد نوزادان کم وزن یک زن بیشتر باشد، عملکرد تست او پایین تر است.

یافته ها ارزش تلاش های پیشگیرانه اولیه با هدف قرار دادن زنان با سابقه زایمان نوزاد با وزن کم برای کاهش بار اختلال شناختی در زنان را مورد تاکید قرار می دهد.

دایانا سوریا کنترراس، محقق ارشد در دانشگاه هاروارد، می‌گوید: تحقیقات قبلی نشان داده است افرادی که زایمان نوزاد با وزن کم داشته اند، در معرض خطر بیشتر ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی و فشار خون بالا هستند.

سوریا-کنتراس افزود: این مطالعه نشان داد سابقه داشتن فرزندی با وزن کم هنگام تولد ممکن است نشانگر ضعف شناختی در آینده باشد.برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان