7 نشانه تومور مغزی که یکی از آن خیلی مهم است

خط سلامت: سردردهای مداوم شایع ترین علامت تومور مغزی است که می تواند به صورت درد تیز، ضربان دار یا مبهم بحس شود. سردرد ناشی از تومور مغزی اغلب با فعالیت بدتر می شود و ممکن است با حالت تهوع، استفراغ یا تاری دید همراه باشد.

 7 نشانه تومور مغزی که یکی از آن خیلی مهم است

تومورهای مغزی طیف وسیعی از علائم را ایجاد می کنند که سردردهای مداوم یکی از شایع ترین آن ها هستند و می تواند در انواع مختلف ظاهر شود. 

به گزارش خط سلامت از آنجاکه تشخیص زودهنگام تومور مغزی، یکی از اصلی ترین کلیدهای درمان موفقیت آمیز است؛ شناسایی علایم هشدار دهنده اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

شش نشانه تومور مغزی 

بجز سردردهای مداوم در اینجا شش نشانه تومور مغزی که باید مراقب آنها باشید آورده شده است:

تغییرات شخصیتی: تومورهای مغزی می توانند بر بخش هایی از مغز که مسئول شخصیت و رفتار هستند تأثیر بگذارند و منجر به تغییراتی مانند تحریک پذیری، اضطراب، افسردگی یا مشکل در تمرکز شود.

ضعف یا بی حسی در یک طرف بدن: تومورهای مغزی می توانند بر اعصابی که عضلات را کنترل می کنند تأثیر بگذارند و منجر به ضعف یا بی حسی در یک طرف بدن شوند. این امر می تواند بر توانایی راه رفتن، صحبت کردن یا استفاده از یک دست یا پا تأثیر بگذارد.

مشکلات بینایی: تومورهای مغزی می توانند بر اعصابی که چشم ها را کنترل می کنند تأثیر بگذارند و منجر به مشکلات بینایی مانند تاری دید، دوبینی یا از دست دادن بینایی در یک یا هر دو چشم شوند.

مشکلات شنوایی: تومورهای مغزی می توانند بر اعصابی که گوش ها را کنترل می کنند تأثیر بگذارند و منجر به مشکلات شنوایی مانند وزوز گوش، از دست دادن شنوایی یا مشکل در درک گفتار شوند.

 مشکلات تعادل: تومورهای مغزی می توانند بر بخش هایی از مغز که مسئول تعادل هستند تأثیر بگذارند و منجر به مشکلاتی در حفظ تعادل یا سرگیجه شوند.

خستگی: تومورهای مغزی می توانند باعث خستگی شدید شوند که با خواب کافی از بین نمی رود.

اگر هر یک از این علائم را تجربه می کنید، مهم است که در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان