روانشناسی شخصیت / ویژگی های شخصیت مثبت را بشناسید!

خط سلامت:ویژگی‌های شخصیت مثبت، ویژگی‌ها یا نقاط قوت شخصی هستند که الگوهای فکری، احساسات و رفتارهای مثبت ما را منعکس می‌کنند . در حالی که افراد دارای هر دو ویژگی مثبت و منفی هستند، تمرکز بر نقاط قوت ذاتی می تواند یک کاتالیزور قدرتمند برای رشد باشد.

روانشناسی شخصیت / ویژگی های شخصیت مثبت را بشناسید!

افراد با شخصیت مثبت و قوی شفقت نشان می دهند، صادق و منصف هستند، در تعیین اهداف و رسیدن به اهداف خود نظم و انضباط نشان می دهند، به خوبی قضاوت می کنند

به گزارش خط سلامت شخصیت مثبت ها به دیگران احترام می گذارند، در دفاع از باورها شجاعت نشان می دهند، احساس مسئولیت قوی دارند، شهروندان خوبی هستند. کسانی که نگران جامعه خود هستند و خود را حفظ کنند.

شخصیت های مثبت چه ویژگی دارند؟

شخصیت های مثبت تر عمر طولانی تری داشته و از سیستم ایمنی قوی تری برخوردارند. شخصیت با زندگی طولانی و مرگ چقدر مرتبط است؟

محققان در یک پژوهش که در سال 2021 انجام شده است ، به بررسی این نکته پرداختند.

آنان می‌گویند این مطالعه روشن می‌کند که سیستم ایمنی بدن مستقیماً با شخصیت افراد مرتبط است و باعث می‌شود که افرادی که از شخصیت‌های مثبت تری برخوردارند معمولاً طولانی تر زندگی کنند.

 محققان در پی پاسخ به این سوال هستند که چرا افراد با وجدان تر تمایلی به زندگی طولانی تر دارند. شخصیت در طول زندگی از مراحل اولیه رشد تا انباشت تفکر احساس و رفتار در طول سال های بعد از زندگی و قبل از مرگ نقش بسیار مهمی را در زندگی افراد دارد.

اما اینکه چقدر شخصیت بر سلامتی طولانی مدت و طول عمر موثر است،یافته ای است که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته است،

محققان دریافتند افرادی که از نظر ویژگی شخصیتی وظیفه‌شناسی کمتری دارند (یعنی گرایش به مسئولیت پذیری سازماندهی و خودکنترلی شان کمتر است) از با ۴۰ درصد افزایش خطر مرگ در آینده نسبت به هم سن و سالان خود بیشتر مواجه اند.

محققان در این بررسی متوجه شدند که نشانگر های بیولوژیکی در این زمینه نقش دارند و افرادی که وظیفه شناسی بیشتری دارند سیستم ایمنی بدن آنها و مکانیسم های بیولوژیکی آنها فعال تر عمل می‌کند، این اولین بار است که محققان زمینه های شخصیتی را با میزان طول عمر و مرگ و میر افراد مرتبط یافته‌اند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.
ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان