ببینید پذیرش مشکلات چه مسائلی را رقم می زند؟

خط سلامت: چرا پذیرش مشکلات مهم است؟ پذیرش واقعی مشکل، یا آزاد کردن تقاضای خود برای متفاوت بودن چیزها گاهی اوقات فضای حیاتی را فراهم می کند که باید به روشی متفاوت با مشکل ارتباط برقرار کنید .

ببینید پذیرش مشکلات چه مسائلی را رقم می زند؟

پذیرش کامل می تواند به معنای رنج عاطفی و فرسودگی کمتر در دراز مدت باشد.

مشکلات جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان ها هستند. پذیرش مشکلات و تلاش در جهت حل آن ها تا حدودی زیادی کیفیت زندگی افراد را پیش بینی می کند.

به گزارش خط سلامت پذیرش مشکلات منجر به افزایش روحیه و تقویت قوای روانی فرد جهت حل مشکلات می شود.

منظور از پذیرش مشکلات چیست؟

منظور از پذیرش مشکلات، منفعل بودن و تسلیم شدن در برابر رویدادهای زندگی نیست؛ بلکه پذیرش مشکلات به این معنا است که فرد بجای فرار از مشکلات، با توجه به شرایط موجود، به دنبال پیدا کردن بهترین راه حل باشد.

چگونه از کنار مشکلات زندگی عبور کنیم؟

چند راه که کمک می کند، بتوانید از کنار مشکلات عبور کنید، عبارت است از:

بدانید مشکلات موقتی هستند

مهم نیست که مشکل شما چیست، مشکلات مالی، خانوادگی یا حتی شکست عشقی؛ آنچه اهمیت دارد این است که به یاد آورید مشکلات تان موقتی اند و شما بار دیگر رنگ خوشی را خواهید چشید. پرورش این تفکر که هیچ مشکلی تا ابد دوام ندارد، پذیرش مشکلات را آسان تر می کند.

نگران نباشید

پذیرش مشکلات، منجر به افزایش ظرفیت روانی فرد برای حل مسائل می شود؛ در عوض نگرانی تنها شما را عصبی می کند و تمرکزتان را برای حل مشکلات از بین می برد. اگر در مورد چیزی که نسبت بدان هیچ کنترلی ندارید نگران باشید، تنها وضعیت را بدتر می کنید.

به جای آن سعی کنید که تمرکزتان را بر قدم های بعدی بگذارید تا دیگر پشیمانی به سراغ تان نیاید. اگر کارتان را از دست دادید، نگرانی در مورد این که چگونه قبض هایتان را بپردازید، هیچ باری از روی دوش تان کم نخواهد کرد. بنابراین بهتر است که برنامه ای برای ادامه مسیر خود بریزید و طبق آن پیش روید. مثبت اندیش باشید تا اتفاقات مثبت برایتان رخ دهد.

شما مسئول مشکلات دیگران نیستید

زمانی که شما دچار مشکل می شوید، نباید دیگران را درگیر خود کنید، پس تا جای ممکن عقب بکشید و سعی کنید که خودتان از پس مشکلات تان بر آیید. خلاف این موضوع نیز صادق است.

بدین معنی که اگر چه کمک کردن به دیگران کار بسیار خوبی است اما شما مسئول مشکلات دیگران نیستید. پس اجازه ندهید که مشکلات دیگران دغدغه ذهنی شما شوند. اولویت زندگی شما در درجه اول خودتان هستید.

متوقف نشوید

پذیرش مشکلات  باعث می شود، هنگامی که در زندگی احساس شکست می کنید، از حرکت نایستید و به راه خود ادامه دهید. حتی اگر تمام راههای مقابل تان بسته است، به عقب باز گردید و راه دیگری را انتخاب کنید اما یادتان باشد که هیچگاه از حرکت نایستید. شکست بدین معنی نیست که شما باید از تمام خواسته ها و آرزوهایتان دست بکشید. زندگی سخت است اما شما قوی تر از سنگ هایی هستید که زندگی در مقابل شما پرتاب می کند.

آنچه می ترسید را انجام دهید

اگر احساس می کنید راه هایی که انتخاب کرده اید به بن بست رسیده اند و هیچ راهی دیگری برایتان وجود ندارد، شاید بد نباشد که راه جدیدی را در پیش گیرید، راهی که همیشه از قدم برداشتن در آن هراس داشتید.

ترس از تغییرات طبیعی است اما ترس و نگرانی زیاد شما را از پیشرفت باز می دارد. حتی اگر فکر می کنید که غیر ممکن است، نفسی عمیق بکشید و قدم اول را بردارید. آنوقت خواهید دید که چقدر مسائل را بزرگ کرده بودید. 

همه آدمها در زندگی شان مشکل دارند

پذیرش مشکلات زندگی و آگاهی نسبت به این موضوع که همه افرا مشکلاتی دارند، به حل مسائل کمک می کند. ممکن است که نوع مشکلات دیگران با نوع مشکلات شما فرق کنند اما در نهایت همه در زندگی شان کمبودها و سختی هایی دارند، بنابراین شما تنها نیستید. با افرادی که مشکلاتی مانند شما دارند، صحبت کنید تا از شدت دردهایتان کاسته شود.

شکرگذار باشید

حتما در روز زمانی را برای راز و نیاز با خدای خود خالی کنید. این کار به پذیرش مشکلات و افزایش ظرفیت روانی شما کمک می کند. در این زمان به تنها چیزی که باید تمرکز کنید، اتفاقات مثبت است. به دارایی های مثبت زندگی تان فکر کنید و خدا را بابت آنها شاکر باشید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان