خوراکی هایی که نباید با معده خالی خورد!

خط سلامت: برخی مواد غذایی وجود دارند که بر خلاف اثرات مفید آن‌ها در بدن انسان، اگر با معده خالی خورده شوند عملکرد دستگاه گوارش را مختل می‌کنند. در واقع این مواد غذایی در بخشی از سیستم گوارش به‌ویژه معده سبب ایجاد عارضه می‌شوند؛ در نتیجه توصیه ما به شما این است که مواد غذایی که در ادامه عنوان می‌شوند را با معده خالی نخورید.

خوراکی هایی که نباید با معده خالی خورد!

کمتر کسی می داند که برخی مواد غذایی برای صبحانه مناسب نیستند، چون نباید با معده خالی خورده شوند.

به گزارش خط سلامت برخی خوراکی‌ها را هرگز موقع گرسنگی نباید مصرف کنید، چرا که به دستگاه گوارش و به‌ویژه معده‌تان صدمه می‌زند. از این خوراکی‌ها باید به موارد زیر اشاره کرد:

 مرکبات

مرکباتی چون پرتقال، لیمو و گریپ‌فروت چنانچه با معده خالی مصرف شوند رفلاکس اسید معده به وجود می‌آورند. این میوه‌ها حاوی اسید بالایی هستند که به دستگاه گوارش صدمه می‌زنند.

 غذاهای تند

از آنجایی‌که آستر معده هیچ مانع محافظتی ندارد، مصرف غذاهای تند با معده خالی، موجب تحریک‌پذیری دستگاه گوارش و ابتلا به سوزش معده، سوء‌هاضمه و حتی زخم معده می‌شود.

نوشیدنی‌های گازدار

نوشیدنی‌های گازدار وقتی با معده خالی مصرف شوند، درون معده تولید حباب‌های گاز کرده و موجب نفخ می‌شوند.

 قهوه

با وجود اینکه نوشیدن قهوه در صبح‌ها انرژی‌بخش است، مصرف این نوشیدنی با معده خالی تبعاتی دارد. قهوه موجب تولید اسیدهیدروکلریک در معده می‌شود که در نهایت آستر روده را تحریک کرده و به آن صدمه می‌زند.

خوراکی‌های پرشکر

دونات و شیرینی‌های مختلف بدترین خوراکی هنگام خالی بودن معده هستند. این خوراکی‌ها، سطح قند خون را افزایش داده و به‌مرور زمان موجب مقاومت انسولینی در بدن می‌شوند. برای تنظیم قند خون‌تان بهتر است، خوراکی‌های فیبر و پروتئین‌دار مصرف کنید.

 موز

موز، خوراکی بسیار سالمی برای زمانی است که معده‌تان خالی نیست. اما مصرف آن با معده خالی موجب انقباضات در معده و دل‌درد می‌شود. درضمن موز سرشار از پتاسیم است که روده را تحریک به تولید اسید بیشتر می‌کند و افزایش اسیدیته دستگاه گوارش به آستر معده صدمه می‌زند.

معده خالی‌تان را از این خوراکی‌ها محفوظ نگهدارید تا دستگاه گوارش‌تان سالم بماند و در نهایت ویتامین و مواد مغذی مورد نیاز بدن‌تان بهتر جذب خواهند شدبرای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: صد آنلاین

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان