10 روش برای اینکه درفصل گرما بدون کولر خود را خنک کنیم

خط سلامت:اگر عرق کرده و گرمتان است، راحت خوابیدن واقعاً مشکل است. اگر به تهویه مطبوع دسترسی ندارید، ناامید نشوید!

10 روش برای اینکه درفصل گرما بدون کولر خود را خنک کنیم

آب یا نوشیدنی را در دسترس داشته باشید و برای جایگزینی مایعات از دست رفته آنها را بنوشید.

به گزارش خط سلامت برخی از ترفندها وجود دارد که می توانید از آنها برای خنک شدن در زمانی که بیرون زیر نور خورشید هستید یا در داخل مکانی بدون کولر هستید استفاده کنید.

۱.یک دستمال خیس و مرطوب پشت  گردن خود بگذارید.

یک دستمال را با آب خنک خیس کنید. آن را در پشت گردن خود بگذارید تا مقداری از گرمای بدنتان از بین برود. وقتی دستمال خشک شد، دوباره آن را خیس کنید و در صورت نیاز این کار را تکرار کنید!به خاطر داشته باشید که با این روش ممکن است قطرات آب دستمال از پشت شما چکه کند و پیراهن شما را کمی خیس کند.

۲.مچ دستان خود را زیر آب سرد نگه دارید.

شیر آب سرد را باز کنید و مچ دست خود را برای یک دقیقه زیر آب نگه دارید. هنگامی که گرما بیش از حد غیرقابل تحمل است، این نقاط نبض شما را خنک می کند. مطمئناً نمی‌توانید تمام روز آب خنک را روی مچ‌هایتان بریزید، اما هر زمان که نیاز به آرامش داشتید، می‌توانید دوباره به شیر آب برگردید!اگر در خارج از منزل هستید و هیچ شیری در آن نزدیکی نیست، سعی کنید مچ دست خود را در یک جوی آب خنک، نهر آب فرو ببرید یا روی آنها آب بریزید.

۳.موهایتان را خیس کنید.

سر خود را زیر آب خنک نگه دارید و موهای خود را خیس کنید. این کار دمای مرکزی بدن شما را کاهش می دهد. این کار را هر چند وقت یکبار که لازم است تکرار کنید تا در یک روز گرم و بدون کولر خنک بمانید!

۴.به صورت خودتان آب خنک اسپری کنید.

یک بطری اسپری را با آب پر کنید و برای تسکین سریع به پوست خود اسپری کنید. با این کار آب روی پوست شما تبخیر می‌شود و احساس خنکی فوری به شما می‌دهد.

۵.دوش آب سرد بگیرید.

آب سرد دمای مرکزی بدن شما را کاهش می دهد. اگر در یک روز گرم تابستانی به شنا رفته اید، می دانید که شنا در استخر چقدر می تواند احساس طراوت بدهد. اگر نیاز به خنک شدن در خانه دارید، زیر دوش بروید .اگر به دلیل گرما برای خوابیدن مشکل دارید، این کار را درست قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید.

۶.پنجره ها و پرده ها را در طول روز ببندید.

اشعه های خورشید را مسدود کنید تا خانه شما گرمای بیشتری را جذب نکند. به محض اینکه دمای بیرون شروع به افزایش کرد، پنجره های خود را ببندید و پرده های خود را پایین بیاورید. خانه شما ممکن است از  داخل تاریک شود، اما باید خنک بماند!

۷.شب پنجره ها را باز کنید.

اجازه دهید هوای خنک وارد خانه شما شود تا در داخل خانه خفه نشود. با باز کردن پنجره ها به محض شروع کاهش دما، از دمای خنک تر در شب استفاده کنید.

۸.ملافه های خود را با ملافه های خنک عوض کنید.

ملافه های ابریشمی، ساتن یا نخی را روی تخت خود قرار دهید. وقتی هوا گرم است خوابیدن سخت است. روتختی یا پتوهای سنگین

۹.لباس های خنک و گشاد بپوشید.

اگر بیرون می روید، کلاه لبه پهن بپوشید و ضد آفتاب را فراموش نکنید !

از پوشیدن لباس های تیره نیز خودداری کنید. لباس‌های تیره نور خورشید را جذب می‌کنند که باعث می‌شود نسبت به لباس‌های سفید احساس گرما کنید.

۱۰.در طول روز آب بنوشید.

آب یا نوشیدنی را در دسترس داشته باشید و برای جایگزینی مایعات از دست رفته آنها را بنوشید. وقتی هوا گرم است، بدن شما سخت کار می کند تا شما را خنک کند – احتمالاً متوجه می شوید که خیلی بیشتر عرق می کنید. با نوشیدن آب در طول روز، نه فقط زمانی که احساس تشنگی می کنید، از کم آبی بدن جلوگیری کنید . نوشیدن نوشیدنی‌های سرد ممکن است احساس خنک‌تری به شما بدهد.اگر در حالی که هوا گرم است کار بدنی انجام می‌دهید یا ورزش می‌کنید، به سراغ نوشیدنی‌ بروید که جایگزین سدیم، کلرید و پتاسیمی می‌شوند که هنگام تعریق از دست می‌دهید.برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان