روانشناسی شخصیت / دلقک جمع و گروه تان چه مساله روانی دارد؟

خط سلامت: افرادی که در ظاهر شاد هستند اما در واقعیت غمگین هستند، "دلقک" گروه هستند و اغلب رفتار خاصی را نشان می دهند.

روانشناسی شخصیت / دلقک جمع و گروه تان چه مساله روانی دارد؟

اغلب شادترین افراد جمع کسانی هستند که در درون به طرز باورنکردنی غمگین هستند.

به گزارش خط سلامت این به این دلیل است که آن ها اساساً کمبود شادی واقعی خود را با جعل کردن آن و کمی دوری از آن جبران می کنند.

ویژگی شخصیتی دلقک های جمع 

خیلی زیاد یا خیلی کم معاشرت می کنند

واکنش همه به غم یکسان نیست. در حالی که برخی از افراد غمگین همیشه از یک زندگی اجتماعی پرهیاهو ظاهری لذت می برند ، دلقک جمع و برخی دیگر در اکثر مواقع خود را از دنیا پنهان می کنند.

این افراد وقتی بیرون می‌روند، ماسکی از اشتیاق به چشم می‌زنند، اما فقط برای مدتی می توانند آن را حفظ کنند.

در نهایت باتری آن ها تمام می شود و آن ها یک بار دیگر خود را منزوی می کنند. تنهایی‌شان خالی‌تر، غم شان سنگین‌تر می‌شود و هر چه غمگین‌تر باشند، بیشتر به دنبال زمان تنهایی می‌گردند.

همیشه مشغول هستند

بهترین راه برای فرار از افکار مارپیچ و غم و اندوه مشغول کردن بیش از حد خود است. متأسفانه، این استراتژی به ناچار به این نتیجه می رسد بدن در جایی کم می آورد  زیرا از خستگی بیهوش می شوند.

مشغول ماندن راه موثری برای مبارزه با غم و اندوه نیست، اما این همان کاری است که بسیاری از افرادی که تظاهر به شادی می کنند انجام می دهند.  آن‌ها امیدوارند اگر فقط به غم فکر نکنند، بتوانند تمام منفی‌ها را از خود دور کنند.

خودسانسوری

این واقعیت که آن ها در وهله اول وانمود می کنند که خوشحال هستند به این معنی است که آن ها نمی خواهند در مورد مبارزات خود صحبت کنند و به دیگران اعتماد کنند. آن ها ترجیح می دهند مشکلات خود را برای خود نگه دارند تا اینکه دیگران را با آن  درگیر کنند.

 کمال گرایی

افراد غمگین چنان استانداردهای بالایی را برای خود تعیین می کند که برای برآوردن انتظارات خود تلاش می کند و هر بار که مرتکب اشتباه می شود، دچار شک و تردید می شوند.

عشق گریزی

 افرادی که سعی می‌کنند از غم و اندوه عمیق درون خود فرار کنند، به هر شکلی از فرار دست می‌زنند.

اما زمانی که فردی بیشتر از زمان زندگی خود برای فرار صرف می کند، تبدیل به یک مشکل می شود. این بدان معناست که فرار رسماً به یک مکانیسم مقابله تبدیل شده است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان