تعبیر خواب خیانت ، سقوط ، برهنه شدن و مردن از منظر روانشناسی

خط سلامت: رویاها از نظر فروید در نتیجه دو فرآیند ذهنی شکل می گیرند. فرایند اول شامل نیروهای ناخودآگاهی است که آرزویی را می سازند که با رویا بیان می شود و دومی فرآیند سانسور است که به زور بیان آرزو را تحریف می کند.

تعبیر خواب خیانت ، سقوط ، برهنه شدن و مردن از منظر روانشناسی

تعبیر خواب واقعی است یا ساختگی؟ برای مثال خواب دیدن حیواناتی مانند مار یا جغد می تواند به معنای چیزهای بسیار متفاوت بر اساس پیشینه فرهنگی بیننده خواب تعبیر شود.

به گزارش خط سلامت مارها می توانند هر چیزی از تولد دوباره تا انتقام را نشان دهند. در نهایت، هیچ "سیستم" مورد قبول علمی برای تعبیر دقیق خواب وجود ندارد .

تعبیر خواب و معنای عمیق‌ پشت رویاها

تعبیر خواب و تلاش برای درک معنای عمیق‌ پشت پرده رویاها، به فرد کمک می کند نسبت به آنچه در ضمیرناخودآگاهش می گذرد و رفتار و افکارش هدایت می کند، بینش پیدا کند.

 زیگموند فروید، پدر علم روانکاوی، تعبیر خواب و تحلیل رویاها را بزرگراهی برای رسیدن به ضمیر ناخودآگاه توصیف می کرد. 

تعبیر خواب و پی بردن به ناخودآگاه

به نظر فروید رویاها علاوه بر معنای آشکار، یک معنای پنهان هم دارند. تعبیر خواب و پی بردن به معنای پنهان رویاها، فرد را نسبت به ترس ها، انگیزه ها و امیال ناخوآگاهش آگاه می کند.

تعبیر خواب های رایج

برخی تعبیر خواب های رایج عبارت است از:

رویاهای مربوط به سقوط

رویاهای افتادن از ارتفاعات بسیار رایج است. در حالی که یک افسانه رایج وجود دارد که می گوید اگر در رویای خود به زمین بخورید در زندگی واقعی خواهید مرد، این به سادگی درست نیست. بنابراین، رویاهای افتادن واقعاً چه معنایی می تواند داشته باشد؟

براساس یک مطالعه، تعبیر خواب افتادن نشانه آن است که چیزی در زندگی شما خوب پیش نمی رود. ممکن است نشان دهد که برای مثال باید در مورد یک انتخاب تجدید نظر کنید یا مسیر جدیدی را در بخشی از زندگی خود در نظر بگیرید.

رویاهایی در مورد برهنه شدن در ملاء عام

نگران نباشید. رویای برهنه بودن غیرعادی نیست. پنی پیرس، نویسنده «فرهنگ لغت رویایی برای آدمک‌ها»، می گوید: تعبیر خواب برهنگی عمومی نشان‌دهنده این است که احساس می‌کنید دروغگو هستید یا از آشکار کردن عیوب و کاستی‌های خود می‌ترسید.

رویاهایی درباره مردن

مرگ یکی دیگر از موضوعات رایج رویاها است که می تواند به ویژه نگران کننده باشد. رویاپردازان گاهی اوقات خواب مرگ یکی از عزیزانشان یا حتی مرگ خود را می بینند. تعبیر خواب درباره مرگ منعکس کننده اضطراب در مورد تغییر یا ترس از چیزهای ناشناخته است.

محققان همچنین معتقد هستند خواب دیدن مرگ یکی از عزیزان بازتاب ترس از تغییر است، به ویژه در مورد فرزندان. با بزرگ شدن کودک، ذهن والدین متعجب می شود که نسخه کوچکتر کودک کجا رفته است. بنابراین، رویاهای مردن، نوعی سوگواری برای گذشت زمان را نشان می دهد.

رویاهایی درباره خیانت

تعبیر خواب اینکه همسر یا شریک عاشقانه خیانت می کند، به این معنی نیست که همسرتان خیانت کرده یا خیانت می کند.

ایو آدامسون و گیل ویلیامسون، معتقدند که رویاهای مربوط به خیانت نشان دهنده مشکلات مربوط به اعتماد، وفاداری و ارتباط در یک رابطه است.

آنها می نویسند: "اگر شما یا شریک زندگیتان در خوابتان خیانت کرده اید، یکی از شما در حال حاضر آنچه را که از آن رابطه نیاز دارید دریافت نمی کند."

رویاهای مربوط به بارداری

محققان تعبیر خواب می گویند رویای بارداری نشان دهنده همه چیز از خلاقیت تا ترس است. دیوید سی. لوهف، معتقد است رویاهای بارداری گاهی اوقات ترس یک زن از اینکه یک مادر ناکافی باشد را نشان می دهد.برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان