چگونه در اولین دیدار روی دیگران تاثیر فوق‌العاده بگذاریم؟

خط سلامت: همه ما دوست داریم که تاثیر اولیه خوبی روی آدم‌ها داشته باشیم. خواه قرار است در یک مصاحبه شغلی حاضر شویم و خواه قرار است با فردی که دوستش داریم ملاقات کنیم. ایجاد یک تاثیر خوب اولیه با چند استراتژی ممکن و شدنی است.

چگونه در اولین دیدار روی دیگران تاثیر فوق‌العاده بگذاریم؟

شاید بخواهید تاثیر فوق‌العاده‌ای را در اولین دیدار روی یک کارفرمای احتمالی ایجاد کنید، یا شاید هم می‌خواهید هنگام ملاقات با والدین شریک زندگی‌تان، تاثیر خوبی روی آنها بگذارید.

به گزارش خط سلامت همه ما دوست داریم که بتوانیم هر بار که با کسی ملاقات می کنیم، تاثیر اولیه خوبی بگذاریم.

هم در خانه و هم در محل کار بسیار مفید است. به عنوان مثال، در حالی که ممکن است بخواهید تأثیر اولیه خوبی بر یک کارفرمای بالقوه بگذارید، همچنین می خواهید در ملاقات با والدین شریک زندگی خود، تأثیر اولیه خوبی داشته باشید.

خبر خوب این است که کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا تأثیر اولیه خوبی داشته باشید. بیایید فقط به تعدادی از آنها نگاهی بیندازیم.

لبخند بزنید

این یکی از ساده‌ترین و قوی‌ترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید اگر می‌خواهید تأثیر خوبی داشته باشید، زیرا در واقع لازم نیست به آن فکر کنید.

مطمئناً، آنها می گویند که وقتی لبخند کسی به چشمانش سرایت نمی کند، می توان تشخیص داد، اما به نظر من این چیزی است که در کتاب ها می شنوم و نه چیزی که در واقعیت می بینم. این به ویژه زمانی که در دنیای تجارت هستیم صادق است.

بیایید با آن روبرو شویم، اکثر ما در محل کار نقش بازی می کنیم. شاید شخصیت واقعی ما به خصوص SFW (ایمن برای کار) نباشد، یا شاید فقط وانمود کنیم که برونگراتر از آنچه واقعا هستیم هستیم.

به هر حال، این احتمال وجود دارد که یک یا دو لبخند ساختگی از زیر رادار لغزند.

 تماس چشمی برقرار کنید

تماس چشمی یکی از مهمترین موارد است، و تنها دلیلی که من ابتدا به آن اشاره نکردم این است که بسیار واضح است.

وقتی با مردم ارتباط چشمی برقرار می کنید، آنها شما را قابل اعتمادتر و واقعی تر می بینند. این در تمام انواع موانع فرهنگی و جغرافیایی نیز صادق است، و بنابراین می توانید آن را به عنوان یکی از جهانی ترین نکاتی که باید به اشتراک بگذارم در نظر بگیرید.

البته برخی از افراد برای برقراری ارتباط چشمی با افراد دیگر دچار مشکل می شوند. من یکی از آن هاهستم. اگر اینطور باشد، من سعی می کنم روی نقطه ای درست بالای سر و سمت راست سر آنها تمرکز کنم و این معمولا به اندازه کافی خوب است.

 دست دادن محکم داشته باشید

من همیشه این یکی را کمی عجیب می‌دانستم، زیرا هرگز از آن دسته افرادی نبودم که حتی به دست دادن دیگران توجه کنم.

اما افراد قدیمی زیادی وجود دارند که از دست دادن شما به عنوان شاخص شخصیت شما استفاده می کنند. ایده این است که افرادی که دست دادن محکم‌تری دارند، جسورتر و معتبرتر هستند، اگرچه مطمئن نیستم که موافق باشم.

صرف نظر از این، اگر می‌خواهید تأثیر اولیه خوبی بر مردم بگذارید، باید تلاش خاصی برای دست دادن محکم انجام دهید .به خصوص در محل کار.

از نام شخص مقابل استفاده کنید

دیل کارنگی ، نویسنده کتاب چگونه دوستان به دست آوریم و بر مردم تأثیر بگذاریم ، به قول معروفی گفته است که نام ها شیرین ترین و مهم ترین صدا در هر زبانی هستند.

با این، او اساساً منظورش این بود که همه ما به طور خودکار به افرادی که از نام ما استفاده می کنند پاسخ دهیم. این باعث می شود که میانبر عالی برای ایجاد یک برداشت اولیه مناسب باشد.

اکنون، من با نام ها وحشت دارم، و بنابراین از یک ترفند کوچک مفید استفاده می کنم که در جایی انتخاب کردم. وقتی کسی را می بینم و اسمش را به من می گویند پنج بار با خودم تکرار می کنم.

بنابراین، اگر می‌خواهید تأثیر اولیه خوبی داشته باشید ، مطمئن شوید که نام کسی را یادداشت کرده‌اید، آن را به خاطر می‌آورید و در اولین فرصت از آن استفاده می‌کنید.

وضعیت بدنی خوبی داشته باشید

نحوه نشستن شما گویای همه چیز است.اگر بلافاصله روی صندلی خود خم شوید یا زمانی که در موقعیت رسمی قرار می گیرید عقب بنشینید و پاهای خود را بالا بیاورید، بی ادبی خواهید شد.

قراره تاثیر بدی بذاری و بنابراین شاید این نکته بیشتر از ایجاد یک تأثیر بد به طور فعال باشد. با این حال، حفظ وضعیت بدنی قوی نشان می دهد که شما منظم هستید و به آنچه در اطرافتان می گذرد علاقه مند هستید.

لباس مناسب بپوشید

هیچ چیز مانند لباس پوشیدن برای این مناسبت، اولین احساس بد را منتقل نمی کند.تصور کنید که داماد با لباس های بدنسازی خود در مراسم عروسی حاضر شود یا کسی با لباس بیکینی در یک مصاحبه شغلی حاضر شود.

می گویند برای شغلی که می خواهی لباس بپوشی نه شغلی که داری. این در محل کار درست است، اما با زندگی خانگی ما نیز مرتبط است.

به عبارت دیگر، اگر می خواهید با افراد جدیدی آشنا شوید و می خواهید تأثیر خوبی بگذارید، باید لباس بپوشید تا تحت تأثیر قرار بگیرید.

از گوش دادن فعال استفاده کنید

گوش دادن فعال نوعی از گوش دادن است که در آن ما برای درک شخصی که با او صحبت می کنیم تلاش می کنیم.

اغلب، زمانی که با کسی صحبت می کنیم، زمانی را صرف می کنیم که او در حال صحبت کردن است تا بفهمیم در پاسخ به او چه خواهیم گفت.

مشکل این است که اگر ما این کار را انجام دهیم، توجه کافی نداریم. شنوندگان فعال تمام تلاش خود را می کنند تا به فردی که در حال صحبت هستند توجه خود را جلب کنند.

این معمولاً شامل پرسیدن سؤالات باز برای تشویق آنها به صحبت کردن نیز می شود. و البته، این یک راه عالی برای ایجاد یک تاثیر اولیه خوب است.

 زمینه های مشترک پیدا کنید

اگر می خواهید در اولین ملاقات با کسی تأثیر اولیه خوبی داشته باشید، باید سعی کنید هر چه سریعتر نقاط مشترکی پیدا کنید.

اغلب، یافتن این زمینه مشترک آسان است زیرا شرایط ملاقات شما دیکته می شود. اگر می‌خواهید با کسی که در یک رویداد دویدن ملاقات کرده‌اید، یخ را بشکنید، می‌توانید به سرعت با صحبت در مورد دویدن شروع به پیوند کنید.

گاهی اوقات، شما می توانید با انجام کمی تحقیق در مورد شخصی که قرار است ملاقات کنید، شروع به کار کنید. اگر این امکان پذیر نباشد، کمی سخت تر می شود.

در عوض، اگر می‌خواهید زمینه مشترک پیدا کنید، باید گوش دادن فعالی را که در مورد آن صحبت می‌کردیم، تمرین کنید.

 گوشی خود را کنار بگذارید

همیشه من را شگفت زده می کند که چقدر مردم این یکی را فراموش می کنند.

وقتی با کسی وقت می گذرانیم، هیچ چیز به اندازه زمانی که نیمی از وقت خود را صرف تماشای تلفن خود می کنیم، بی احترامی نمی کند . این به آنها می گوید که ما بیشتر به تلفن هایمان علاقه مند هستیم تا به آنها.

حتی اگر منتظر تماس مهمی هستید یا دلیل موجهی برای ادامه چک کردن گوشی خود دارید، بهتر است آن را ساکت کنید و تا حد امکان آن را در جیب خود نگه دارید.

در واقع بسیار نادر است که مردم گوشی خود را در جیب خود نگه دارند که مردم متوجه شوند. و آنها تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

اکنون که چند روش برتر برای ایجاد یک تأثیر اولیه عالی را می‌شناسید، در مکان مناسبی هستید تا آموخته‌های خود را عملی کنید.

نکته مهم در مورد این نکات این است که می توانید آنها را تقریباً در هر موقعیتی به کار ببرید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را به خاطر بسپارید تا زمانی که نیاز به ایجاد یک تأثیر خوب دارید، بتوانید این کار را انجام دهید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان