برای آب کردن چربی شکم از این مواد غذایی استفاده کنید

خط سلامت: راه‌های کاهش چربی احشایی شامل ورزش، رژیم غذایی سالم، روزه داری متناوب، خواب بیشتر، کاهش استرس و محدود کردن الکل است. چه غذا‌هایی باعث ایجاد چربی احشایی می‌شوند؟

برای آب کردن چربی شکم از این مواد غذایی استفاده کنید

شما باید سعی کنید چربی‌های ترانس ، قند‌های تصفیه شده، سدیم و غذا‌های فرآوری شده را محدود کنید. چربی‌های ترانس می‌توانند ذخیره چربی احشایی بدن را افزایش دهد.

به گزارش خط سلامت غذاهای سرشار از پروتئین، فیبر و چربی‌های مفید مانند تخم مرغ، ماهی و گوشت بدون چربی با تقویت متابولیسم می‌توانند به مرور زمان چربی شکمی را آب کنند و وزن شما را کاهش دهند.

 افزودن مواد غذایی زیر به برنامه غذایی روزانه، با دارا بودن پروتئین، فیبر، چربی‌های سالم و سایر مواد مغذی، به کاهش چربی احشایی کمک می‌کند:

 گوشت گاو بدون چربی

گوشت گاو بدون چربی یک گزینه مناسب و پروتئینی است که احساس سیری بعد از غذا را افزایش می‌دهد، به حفظ عضلات کمک می‌کند و منجر به افزایش متابولیسم و کالری‌سوزی می‌شود.

چای سبز

چای سبز یک نوشیدنی چربی‌سوز است و محتوای کافئین موجود در آن می‌تواند به بهبود متابولیسم و چربی‌سوزی کمک کند. مصرف مداوم چای سبز در کنار یک رژیم غذایی کم‌کالری و ورزش منظم باعث کوچک شدن شکم می‌شود.

لیمو

استفاده از لیمو در غذا و نوشیدنی می‌تواند به کاهش چربی شکم کمک کند. لیمو حاوی پلی فنل‌های قوی است که منجر به جلوگیری از تجمع چربی در ناحیه شکم و چاقی می‌شود.

 ماهی تن

ماهی تن (چه کنسروشده و چه تازه) به دلیل داشتن پروتئین بالا و چربی سالم، یک غذای مغذی به شمار می‌آید. شواهد نشان می‌دهد که مصرف غذاهای دریایی بدون چربی مضر مانند ماهی تن، به پیشگیری از چاقی کمک می‌کند.

تخم مرغ

زرده تخم مرغ علاوه بر پروتئین بالا، حاوی مقدار زیادی ماده مغذی به نام کولین است؛ که به طور بالقوه به کاهش شاخص توده بدنی کمک می‌کند و هم‌چنین سطح لپتین موجود در آن، باعث افزایش حس سیری و کاهش تولید هورمون گرسنگی در بدن می‌شود. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: خبر آنلاین 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان