روش هایی برای از بین بردن خستگی از کار زیاد

خط سلامت: اینکه بعد از گذراندن یک روز کاری، احساس خستگی کنید، کاملا طبیعی است. به هر حال، ساعت‌های طولانی سر پا ایستادن و یا حتی نشستن پشت میز، توان انسان را تحلیل می‌برد و فرد احتیاج به تجدید قوا دارد. به علاوه، هر فرد شاغلی باید در کنار کار کردن، توانایی پیش بردن فعالیت‌های روزمره‌ی خود بعد از ساعات کاری را هم داشته باشد؛ این در حالی است که بعضی از افراد، بعد از گذراندن یک روز کاری، به قدری خسته‌اند که عملا توانایی انجام هیچ کار دیگری را ندارند و شاید ترجیح دهند که به جای شام خوردن، زودتر بخوابند! حال در این شرایط چطور مراقب سلامت خود باشیم؟

روش هایی برای از بین بردن خستگی از کار زیاد

برای جلوگیری از خواب آلودگی و خستگی در محل کار، به غیر از خواب و استراحت، چه کاری می‌توان انجام داد؟

به گزارش خط سلامت بهترین راه برای موفقیت در زندگی کار کردن اما کار زیاد مشکلاتی جدی به وجود می آورد که تنها به کمک راهکار هایی میتواند از بروز آن ها جلوگیری کرد.

اگر زیاد کار می کنیم چطور مراقب سلامت خود باشیم؟

بدونِ شک خستگی باعث از دست دادن انرژی شده و حتی ممکن است باعث شود که در طول روز برای انجام کارهای روزانه با سختی مواجه شوید یا نتوانید روی وظایف ‌تان تمرکز کنید یا برای تمام کردن کارها مجبور باشید به خودتان فشار زیادی وارد کنید؛ همچنین ممکن است علائمی مانند سر درد یا تغییر حالات روحی را در شما به وجود آورد.

به اندازه کافی آب بنوشید

کم آبی؛ بدن را خسته می کند و عملکرد آن را کاهش می دهد. همچنین خودش عاملی برای بی حوصلگی مفرط است و از اینکه شما نمی توانید کارهایتان را انجام دهید هم؛ استرس خواهید گرفت. پس سعی کنید که به اندازه کافی آب بنوشید.

همزمان با پیاده روی به موسیقی گوش دهید

پیاده روی فواید زیادی برای سلامت جسمی دارد و یک نوع ورزش است که باعث آرام شدن بدن می شود. اگر همزمان با آن به موسیقی هم گوش کنید، تاثیر آن چند برابر خواهد شد.

آرامش داشته باشید

وقتی که انرژی محدود می شود، وارد شدن به محیط اجتماع، وضعیت را بدتر می کند. به خاطر همین در چنیین حالتی بهتر است برای خود زمان بگذارید و روی آرامشِ خودتان تمرکز کنید.

رژیم غذایی خود را سالم در نظر بگیرید

غذایی که می خوریم، تاثیر زیادی در ایجاد انرژیِ بدنِ ما دارند. سعی کنید که از مصرفِ غذا های چرب، فست فود و میان وعده های شیرین برای صبح خودداری کنید و غذا های غنی از فیبر، اوتمیل، سبزیجات و میوه ها را انتخاب نمایید.‌ پروتئین و امگا 3 را هم در رژیم غذایی خود جای دهید.

اجازه دهید نور خورشید وارد اتاق تان شود

وقتی ‌که اتاق تاریک است؛ اما احساس خواب آلودگی می کنید، مغز ملاتونین بیشتری تولید می کند که هورمون خواب است. کمبود نور باعث می شود که روحیه تان به هم بریزد و احساس خستگی داشته باشید؛ پس پرده‌ ها را کنار بزنید تا نور طبیعی وارد خانه تان شود.

کارهای بامزه و سرگرم کننده انجام دهید

فعالیت های لذت بخش و کارهای سرگرم کننده ذهن شما را از کار های سخت دور می کند و باعث افزایش سطح انرژی می شود که اهمیت بسیار زیادی دارد.

سیگار نکشید

از آن جایی که سیگار حاوی مواد سمی است، باعث ضعف در خون رسانی می شود و حس خستگی را در شما به وجود می‌آورد؛ پس بهتر است که هرگز این کار را نکنید تا راحت بخوابید و انرژی بیشتری هم داشته باشید.

استرس را در محل کار کاهش دهید

کار کردن بیش از حد باعث افزایش سطح استرس می شود. بسیار مهم است که برای کار های روزانه برنامه ریزی داشته باشید تا این حس ناخوشایند از بین برود و کم تر دچار خستگی شوید.

برای خواب برنامه‌ ریزی کنید

کمبود خواب عاملی برای خستگی است و سطح انرژی را کم می‌ کند و مشکلات زیادی از جمله خستگی را به وجود می‌ آورد؛ پس حتما شب ها خواب منظم داشته باشید.

یوگا انجام دهید

یوگا برای کاهش استرس بسیار مفید است. انجام یوگا باعث می شود تا حتی در زمان هایی که خیلی خسته هستید هم احساس خوبی پیدا کنیدبرای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع:صد آنلاین

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان