6 علامت اولیه که می گوید در معرض حمله قلبی هستید + علائم سکته در زنان

خط سلامت: این 6 سیگنال به شما کمک می کند تا یک ماه قبل از وقوع حمله قلبی آن را تشخیص دهید.

6 علامت اولیه که می گوید در معرض حمله قلبی هستید + علائم سکته در زنان

سکته قلبی یکی از مهمترین علل مرگ و میر در کشورهای غربی است. در واقع، این قاتل شماره یک در بریتانیا است.

به گزارش خط سلامت سالانه 160000 نفر بر اثر بیماری قلبی در بریتانیا جان خود را از دست می دهند. به همین دلیل مهم است که بتوانید علائم حمله قلبی را در زمان ابتلا به آن تشخیص دهید. بیشتر مردم فکر می‌کنند که حمله قلبی ناگهانی اتفاق می‌افتد، اما در بیشتر موارد، هفته‌ها قبل از رویداد واقعی سیگنال‌هایی وجود دارد.

شناخت علائم حمله قلبی به طور بالقوه می تواند جان افراد زیادی را نجات دهد.

سیگنال هاقبل از حمله قلبی

هنگامی که دچار حمله قلبی می شوید، قلب به دلیل آریتمی قلبی، پمپاژ خون در بدن را متوقف می کند. این آریتمی قلبی اغلب به دلیل گرفتگی عروق ایجاد می شود. بسیاری از افرادی که دچار حمله قلبی می شوند در هفته های منتهی به حمله از موارد زیر رنج می برند: درد در قفسه سینه، تنگی نفس، حالت تهوع، سرگیجه، غش و تپش قلب.

اگر یکی از این علائم را به خودی خود تجربه کنید، می تواند معنای کاملاً متفاوتی داشته باشد . با این حال ترکیبی از این علائم می تواند نشانه ای از حمله قلبی قریب الوقوع باشد. آیا شما یک یا چند مورد از این علائم را تجربه می کنید؟ به پزشک مراجعه کنید.

حمله قلبی خاموش

آیا می دانستید نیمی از حملات قلبی بدون توجه اتفاق می افتد؟ این بسیار تکان دهنده است، به خصوص اگر بدانید اگر یکی از آن حملات قلبی خاموش را داشته باشید، سه برابر بیشتر احتمال دارد که بر اثر نارسایی قلبی یا سایر مشکلات سلامتی بمیرید.

وقتی بیشتر مردم به حمله قلبی فکر می کنند، به این فکر می کنند که دردی باورنکردنی دارند و نفس نفس می زنند. اما یک حمله قلبی می تواند کاملاً بدون این علائم باشد. ممکن است کمی بیشتر از حد معمول احساس خستگی کنید و ممکن است تپش قلب داشته و کمی بیشتر عرق کنید.

علائم خاموش حمله قلبی

به سختی متوجه یک حمله قلبی خاموش می‌شوید، اما چند علامت وجود دارد که به یک مشکل جدی‌تر از خستگی ساده اشاره می‌کند. اگر یک یا چند مورد از علائم زیر را تجربه می کنید با پزشک تماس بگیرید.

احساس سفتی یا فشردن در قفسه سینه که ممکن است به گردن، فک یا پشت سرایت کند.

تعریق

استفراغ، حالت تهوع

درد در قسمت بالای شکم

درد بین تیغه های شانه

تنگی نفس

خستگی مفرط

سرگیجه

احساس بی قراری، اضطراب

تسریع در تنفس

حمله قلبی در زنان

در زنان، سیگنال و علائم حمله قلبی اغلب کمتر از مردان واضح است. علائم اغلب با علائم یائسگی اشتباه گرفته می شود. علل مهم بیماری قلبی ژن ها، فشار خون بالا، چاقی، استرس، ورزش نکردن کافی یا سیگار کشیدن است.

درست مانند مردان، زنان در قفسه سینه خود احساس سفتی یا درد می‌کنند که می‌تواند به بازوها، گردن، فک، کمر و ناحیه شکم گسترش یابد. درد اغلب بیش از 5 دقیقه طول می کشد و می تواند همراه با تعریق، حالت تهوع یا استفراغ باشد.

با این حال زنان اغلب علائم دیگر ذکر شده در بالا را در قسمت "علائم خاموش" نیز تجربه می کنند. همچنین نباید مشکلات بهداشتی زیر را که می‌تواند نشان‌دهنده بیماری قلبی باشد نادیده بگیرید:

از دست دادن ناگهانی بینایی یا دید دوگانه یا تاری

اگر هر یک از این موارد را تجربه کردید، توصیه می کنیم بلافاصله به اورژانس مراجعه کنید.

پاهای متورم

پاهای متورم یا دردناک می تواند نشان دهنده ترومبوز ورید عمقی باشد. این مشکل می تواند منجر به انسداد در آئورت شود. فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

تغییر رنگ پلک ها

پلک‌های زرد یا لکه‌های زرد روی پلک‌ها می‌تواند نشان‌دهنده بالا بودن سطح کلسترول باشد که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد. اگر چنین است، باید به پزشک اجازه دهید سطح کلسترول شما را بررسی کند.

لثه های قرمز و حساس

زمانی که باکتری های دهان وارد جریان خون شده و در نزدیکی دریچه قلب قرار می گیرند، ممکن است به بیماری های قلبی عروقی مبتلا شوید. تحقیقات نشان می دهد که تمیز کردن منظم دندان توسط دندانپزشک خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد.

انگشتان آبی

اگر انگشتان دست، انگشتان پا، لاله گوش، دست‌ها، لب‌ها یا گونه‌های آبی دارید، به پزشک مراجعه کنید. این می تواند ناشی از کمبود اکسیژن در بافت باشد که می تواند نشان دهنده نارسایی قلبی باشد.

علائم ممکن است خیلی ناگهانی یا آهسته‌تر ظاهر شوند و ممکن است در هر فرد متفاوت باشد. هنگام تجربه حمله قلبی، حفظ آرامش و نشستن یا دراز کشیدن بسیار مهم است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان