چرا میل جنسی زنان با افزایش سن کاهش می یابد؟

خط سلامت: بر اساس مطالعه منتشر شده تعداد زنانی که به طور منظم رابطه جنسی دارند با افزایش سن رابطه جنسی شان کاهش می یابد و تعداد زنانی که پس از یائسگی از رابطه جنسی لذت می برند حتی کمتر است.

چرا میل جنسی زنان با افزایش سن کاهش می یابد؟

یائسگی (Menopause) شرایطی رایج و طبیعی برای بانوان است و همه ی خانم ها به آن دچار و آن را تجربه می کنند. یائسگی به معنی اتمام دوره های قاعدگی و همچنین فرد دیگر توانایی بارداری و تولید مثل را ندارد. بانوان در این دوره علائم متوسط تا شدیدی را به دلیل تغییرات شدید هورمونی تجربه می کنند.

به گزارش خط سلامت دلایلی که معمولاً برای کاهش رابطه جنسی عبارتند از: وضعیت پزشکی شریک زندگی، اختلال عملکرد جنسی شریک، مشکلات سلامت جسمانی خود و علائم مرتبط با یائسگی.

زنان و رابطه جنسی

با افزایش سن زنان، زندگی معمولا برای آنها رضایت بخش تر می شود. به گفته محققان، برخی از دلایل این امر می تواند فقدان شریک زندگی، بیوه شدن، علائم مرتبط با یائسگی، سلامت جسمی ضعیف همسر و مسائل مربوط به روابط باشد.

بر اساس مطالعه منتشر شده تعداد زنانی که به طور منظم رابطه جنسی دارند با افزایش سن رابطه جنسی  شان کاهش می یابد و تعداد زنانی که پس از یائسگی از رابطه جنسی لذت می برند حتی کمتر است.

این مطالعه بررسی کرد چگونه روابط صمیمانه، سلامتی و عوامل روانی بر صمیمیت و رضایت جنسی در زنان یائسه تأثیر می گذارد.

محققان بررسی کردند چگونه و چرا میل جنسی و سطح رضایت جنسی زنان در طول و بعد از یائسگی کاهش می یابد. برای این مطالعه، تحقیقات قابل توجهی در مورد دلایل بیولوژیکی مانند گرگرفتگی، اختلال خواب، خشکی واژن و مقاربت دردناک انجام شد.

اما تأثیر تغییرات روانی اجتماعی مختلف که پس از یائسگی رایج است، کمتر شناخته شده است. اینها شامل نگرانی های تصویر بدن، اعتماد به نفس و مطلوبیت درک شده، استرس، تغییرات خلقی و مسائل مربوط به رابطه است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان