چرا ژاپنی ها پانداها را دوست دارند؟

خط سلامت: ژاپنی ها علاقه زیادی به پانداها دارند. در این مطلب، دلایل پشت پرده علاقه ژاپنی ها به این حیوانات بامزه را معرفی می کنیم.

چرا ژاپنی ها پانداها را دوست دارند؟

پانداها از محبوب ترین حیوانات در کشور ژاپن هستند. در واقع، در نظر سنجی ها مشخص شده است ژاپنی ها بیشتر مردم سایر کشورها به پانداها علاقه مند هستند.

به گزارش خط سلامت در یک تحقیق جالب، محققان علت علاقه زیاد مردم ژاپن به پانداها را کشف کردند.

تاریخچه پیدایش پاندا

پاندا برای اولین بار در دهه 1860 توسط فردی فرانسوی در چین کشف شد. نام پاندا نیز از فرانسوی گرفته شده است. پانداها در دهه 1930 به ایالات متحده و بریتانیا آورده شدند، اما زمانی که آنها به ژاپن آورده شدند، حدود 40 سال از آن زمان گذشته بود.

با این حال، مردم ژاپن قبلاً در رابطه با بامزه بودن پانداها چیزهایی شنیده بودند و امیدوار بودند روزی آنها در ژاپن ببینند.

پس از انتظاری طولانی، پاندا سرانجام به ژاپن آورده شد. پانداها برای اولین بار در باغ وحش Ueno به ژاپنی ها معرفی شدند. مردم ژاپن از همان زمان پانداها را حیوانات خارق العاده ای می دانستند.

Panda

چرا ژاپنی ها عاشق پاندا هستند؟

دکتر تاداکی ایمایزومی (Tadaaki Imaizumi) در کتاب پرفروش و محبوب دانشنامه حیوانات بدبخت، دلایلی را بیان می کند که نشان می دهد چرا بسیاری از مردم ژاپن پانداها را دوست دارند.

ژاپنی همه چیز زیبا را زیباتر می بینند

دکتر تاداکی ایمایزومی عقیده دارد تصویر حیوانات در ژاپن کاملاً متفاوت از کشورهای غربی است. به‌ویژه در آمریکا و اروپا، به نظر می‌رسد در کشورهای اروپایی مردم به حیواناتی، مانند: شیر و اسب‌، علاقه دارند. اما مردم ژاپن به حیوانات و به طور کلی هر چیز بامزه علاقه بیشتری نشان می دهند؛ به گونه ای که استفاده از کلمه ژاپنی kawaii (ناز) به بخشی از فرهنگ مردم ژاپن تبدیل شده است.

گرد بودن پانداها، علت جذابیت آن هاست

موریس، محقق رفتاری بریتانیایی، تحلیل می‌کند: پانداها همچنین دارای ویژگی‌های ظاهری خاصی هستند که افراد از نظر روان‌شناختی به آن‌ها علاقه دارند. مثلا گردی صورت و بدن. گفته می شود پانداها تداعی کننده مهربانی، آرامش ذهن و به طور کلی بی خیالی هستند.

در روانشناسی اعتقاد بر این است که چیزهای نرم، گرد و کوچک حس آشنا بودن و خوش نیتی را ایجاد می کنند. پانداها همچنین دارای تکه های دایره ای شکل بر روی صورت خود و همچنین دم و صورت کوتاه و گرد هستند. در کل شکل پاندا یک نقطه زاویه دار وجود ندارد. همه چیز نرم و گرد است!

رفتار آرام و مهربان پانداها

پانداها به دلیل جثه بزرگی که دارند هنگام حرکت کمی بی دست و پا هستند. بچه پانداها اصلاً قادر به بالا رفتن نیستند و گاهی اوقات وقتی به اوج می رسند، سقوط می کنند.

وقتی نحوه حرکت آنها را تماشا می کنید، می خواهید آنها را تشویق کنید و بگویید: تو می توانی این کار را انجام دهی! حرکات آن ها واقعاً بامزه و دلنشین است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان