اگر کرم داخل گیلاس را بخوریم چه می شود؟

خط سلامت: کرم گیلاس و آلبالو دلیل بسیاری از افراد برای نخوردن این میوه پرخاصیت است چراکه آنها معتقدند کرم گیلاس ضرر دارد و خوردنش باعث بروز عوارض جدی خواهد شد.

اگر کرم داخل گیلاس را بخوریم چه می شود؟

چندین گونه مگس مختلف وجود دارد که جزو آفت‌های میوه گیلاس بشمار می آیند، این مگس‌ها از مگس‌های خونی کوچک‌ترند و تخم‌های آنها زیر پوست گیلاس قرار می‌گیرد.بطور کلی در هر گیلاس تنها 1 تخم گذاشته می‌شود که هر کدام از این تخم ها بین 5 الی 8 روز بعد به لارو یا همان کرم تبدیل می‌شوند و اینگونه کرم گیلاس بوجود می آید.

به گزارش خط سلامت گلبن سهراب متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اینکه چندین گونه مگس مختلف از آفت‌های میوه گیلاس محسوب می‌شوند، اظهار کرد: این مگس‌ها از مگس‌های خونی کوچک‌تر هستند و تخم‌های آنها زیر پوست گیلاس قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه معمولاً در هر گیلاس فقط یک تخم گذاشته می‌شود که بین ۵ تا ۸ روز به لارو یا همان کرم تبدیل می‌شود، افزود: این کرم‌های کوچک به یک سمت هسته می‌روند که فرآیند آن بین ۱۰ روز طول می‌کشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: اگر از حشره کش‌های مناسب استفاده نشود در بیشتر باغ‌ها بیش از ۷۰ درصد گیلاس‌ها آلوده به کرم هستند.

سهراب ادامه داد: کرم‌های داخل میوه گیلاس سمی نیستند و نمی‌توانند در بدن انسان زنده بمانند، بنابراین مصرف تصادفی آنها هیچ خطری برای سلامت ندارد. وی توصیه کرد: گیلاس‌های آلوده به آفت و کرم معمولاً روی آب شناور می‌مانند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: مهر 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان