تست شخصیت شناسی / چه شده از رابطه عاشقانه می ترسید؟

خط سلامت: تست شخصیت یکی از ابزارهای مهم روانشناسان برای سنجش ویژگی های رفتاری و شخصیتی افراد است. با این حال متخصصان سلامت روان فقط از انواع معتبر تست شخصیت در روند تشخیص و درمان استفاده می کنند.

تست شخصیت شناسی / چه شده از رابطه عاشقانه می ترسید؟

تست شخصیت انواع مختلفی دارد؛ روانشناسان صرفا از انواع معتبر تست شخصیت برای کارهای بالینی و تحقیقاتی استفاده می کنند. یکی از پرکاربردترین تست های شخصیت که اعتبار و روایی آن در پژوهش های متعدد تایید شده است، آزمون شخصیت سنج چندوجهی مینه سوتا (MMPI) است.

به گزارش خط سلامت در کنار انواع معتبر تست شخصیت، برخی از آن ها فاقد پشتوانه علمی هستند و استفاده از آن ها صرفا جنبه سرگرمی دارد. در ادامه با ارائه یک آزمون شخصیت سرگرم کننده با شما همراه هستیم.

تست شخصیت براساس اولین چیزی که می بینید

چه بخواهیم اعتراف کنیم یا نه، ممکن است از عشق بترسیم. برای اینکه بدانید آیا در اعماق وجود خود از عاشق شدن می ترسید یا خیر؛ کافیست به تصویر زیر نگاه کنید و بگویید در برداشت اول چه چیزی می بینید؟

تست+ شخصیت

در نگاه اول مرغ مگس خوار را دیدم

اگر مرغ مگس خوار را برای اولین بار دیدید، چیزی که بیشتر از هر چیز شما را در مورد روابط می ترساند این است که انسان ها همیشه آنطور که به نظر می رسند نیستند.

 شما آرزو می کنید که یک عشق در زندگیتان داشته باشید، اما در عین حال، بخشی از وجودتان، عمیقاً در مورد آن تردید دارد، زیرا زندگی اطرافیانتان را می بینید و می ترسید. شما شکسته یا خسته نیستید، فقط هنوز فرد مناسب را پیدا نکردید. وقتی وارد رابطه شدید، متوجه می شوید که عشق لازم نیست همه چیز یا شما را کامل کند.

زیبایی یک رابطه ماندگار این است که آنچه را که هستید می‌گیرد و شما را به چالش می‌کشد تا نسخه بهتری از خودتان باشید.

در نگاه اول پروانه را دیدم

ترس پنهانی شما از رابطه این است که فکر می کنید یک رابطه هرگز دوام ندارد. شما نمی‌توانید هیچ رابطه ای را تضمین کنید، حتی عاشقانه ترین روابط را. هر بار که عاشق می‌شوید، رویای ازدواج را نمی‌بینید، رویای جدایی نهایی خود را می‌بینید. مطمئناً، برخی از روابط دوام ندارند.

اما فقط به این دلیل که آنها به پایان می رسند به این معنی نیست که ارزش تجربه کردن را نداشتند. به هر حال درستش همین است، قرار ملاقات و جدایی تا اینکه بلاخره عشق ابدی خودتان را پیدا کنید.

فقط به این دلیل که می ترسید ، وقتی عشق به پایان برسد حس بدی به شما دست می دهد یا اینکه هرگز آن را تجربه نمی کنید، از عشق دوری نکنید.

در نگاه اول انگور را دیدم

ترس پنهانی شما از عشق این است که قبلاً عشق واقعی را تجربه کردید و آن را از دست دادید. شما فکر می کنید که سهم خودتان را از یک رابطه عاشقانه برداشتید و زمانی که قصد دارید با افراد دیگر آشنا شوید، نمی توانید.

زیرا احساس می کنید کسی که مدت ها پیش از او جدا شده اید، عشق واقعی شما بوده است . برای داشتن یک زندگی عاشقانه جدید باید این احساسات منفی را از خودتان دور کنید و به عشق یک فرصت تازه بدهید تا وارد زندگی شما شود.

اعتماد به نفس داشته باشید و به این فکر کنید که زیباترین قسمت این سفر، افراد جدیدی هستند که در طول راه با آنها آشنا می شوید.

در نگاه اول جمجمه را دیدم

ترس پنهانی شما از عشق، از دست دادن خودتان است. شما داشتن یک شریک در یک جنایت را دوست دارید، اما از ماندن در هر رابطه ای برای مدت طولانی می ترسید. شما می ترسید که با یک نفر زمان زیادی را بگذرانید. زیرا فکر می کنید که آن شخص شما را از خودتان و احساس واقعیتان دور می کند و این ترسناک ترین چیزی است که می توانید تصور کنید.

شما انسانی قوی، پویا و شگفت انگیز هستید. باز کردن درهای قلبتان به روی کسی این واقعیت را تغییر نمی دهد یا کسل کننده نیست. عاشق شدن باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: عصر ترکیه

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان