۳ راه ساده و کاربردی برای یادگیری سریع

خط سلامت: یادگیری یکی از مهم ترین کارکردهای شناختی انسان است. پژوهش ها نشان داده است انجام برخی کارهای ساده سرعت یادگیری را افزایش می دهد و نقش مهمی در موفقیت افراد ایفا می کند.

۳ راه ساده و کاربردی برای یادگیری سریع

استفاده از برخی تکنیک های خاص به شما کمک می کند مطالب جدید را در کوتاه ترین زمان ممکن بیاموزید. برای مثال اگر دقیقا بدانید قرار است چه چیزی را در چه مدت زمانی یادبگیرید، ذهن تان انسجام بیشتری پیدا می کند و یادگیری بهتر اتفاق می افتد.

به گزارش خط سلامت در این مطلب به معرفی 3 راهکار موثر برای یادگیری سریع می پردازیم؛ با ما همراه باشید.

3 راهکار برای یادگیری سریع

3 راهکار موثر که به یادگیری سرعت می بخشد، عبارت است از:

عامل انگیزه خود را بشناسید

اول ببینید که چه چیزی باعث می شود تا برای درس خواندن انگیزه پیدا کنید. انگیزه برای یادگیری چیز های جدید اهمیت بسیار زیادی دارد.

زمانی که شما انگیزه داشته باشید تا چیزی را یاد بگیرید، ذهن تان بهتر عمل می کند و پروسه یادگیری برای تان جذاب تر پیش می‌ رود و خسته نمی شوید و همین باعث می شود که مطالب داخل ذهن تان بماند.

پس قبل از این که شروع به مطالعه هر موضوعی کنید، ببینید که به چه چیزی علاقه دارید؛ سپس به سراغ همان موضوع بروید.

قبل از شروع، پایه و بیس کار را بسازید

یاد گرفتن یک مهارت؛ یعنی پیدا کردن ساختار های پنهان در آن. اگر شما بتوانید فونداسیون و نتیجه کلی کار را در ذهن تان بسازید و بعد به سراغ کار عملی بروید؛ قطعاً یادگیری برای تان سریع تر می شود.

در واقع باید اطلاعات و آگاهی خود را در مورد آن کار افزایش دهید تا در زمانی که مشغول هستید، بتوانید مهارت را بهتر پیش ببرید. می توانید از حقایق، مفاهیم و فرایند هایی که راجع به آن موضوع می خوانید، لیست تهیه کنید. اهمیت لوازم مختلف را در آن جا یادداشت کنید و سعی کنید که با اطلاعات و آگاهی کافی پیش بروید.

بدانید که؛ چه زمانی شروع کنیم و چه زمانی متوقف شویم؟

اینکه شما بدانید از چه جایی باید شروع به کار کنید و چه جایی کارتان را به اتمام برسانید، اهمیت بسیار زیادی دارد؛ یعنی باید با مرحله ‌بندی پیش بروید.

زمانی که این دسته بندی را انجام دهید، ذهن تان راحت‌ تر مطالب را درک می کند و بهتر یاد می‌ گیرد؛ پس سعی کنید قبل از این که شروع به کار کنید، برای خودتان مشخص کنید که می خواهید از کجا شروع کنید و در کجا به پایان برسانید و یک هدف مشخص در انتهای کار برای خودتان تعیین کنید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: چشمک

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان