با جوراب خوابیدن چه ضرری دارد؟

خط سلامت: اگر پاهایتان متورم‌اند، مشکل گردش خون دارید یا هر مشکل دیگری دارید که بر گردش خون در پاهایتان اثر می‌گذارند، خوابیدن با جوراب شاید برای شما مناسب نباشد.

با جوراب خوابیدن چه ضرری دارد؟

ممکن است وضعیت لباس خواب و جوراب خواب خود را تحت کنترل داشته باشید، اما همچنان مشکل خواب را تجربه می کنید. فاکتورهای متعددی در توانایی بدن برای یک استراحت خوب در شب نقش دارند.

به گزارش خط سلامت شاید شما هم در گروه افرادی قرار داشته باشید که والدینشان مدام به آن‌ها تذکر می‌دهند با جوراب نخوابید، اما اهمیت به مواردی که منطقی پشت آن نیست برای افراد جوان سخت به نظر می‌رسد.

در اینجا ما برای شما چند دلیل منطقی ذکر می‌کنیم که چرا خوابیدن با جوراب عادت خوبی نیست.

خوابیدن با جوراب گردش خون را کاهش می‌دهد

در حالی که برخی تحقیقات اذعان می‌دارند خوابیدن با جوراب روشن با بهبود گردش خون همراه است، اما در برخی موارد این اثربخشی برعکس می‌شود.

استفاده از جوراب‌های تنگ هنگام خواب جریان خون را کاهش می‌دهد. اگر احساس سرما در پاهایتان می‌کنید بهتر است از جوراب‌هایی با اندازه مناسب پاهایتان و با کیفیت عالی استفاده کنید.

خوابیدن با جوراب خطر ابتلا به عفونت پوست را افزایش می‌دهد

استفاده از جوراب‌هایی با جنس نایلون و مواد دیگر که دوستدار پوست نیستند می‌تواند باعث عفونت پوست شود پس بهتر است جوراب‌های نخی را انتخاب کنید.

خوابیدن با جوراب دمای بدن را افزایش می‌دهد

پوشیدن جوراب هنگام خواب باعث گرم شدن بیش از حد بدن می‌شود به ویژه اگر جوراب‌هایی بپوشید که از پارچه غیر قابل تنفس ساخته شده باشند احتمال می‌رود حتی موقع خواب دمای بدن افزایش یابد.

خوابیدن با جوراب به شما اجازه نمی‌دهد آرام بخوابید

پوشیدن جوراب‌های تنگ باعث بروز احساس ناراحتی در شما و مانع خواب راحت می‌شود، بنابراین بهتر است قبل از خواب جوراب نپوشید.

ارتباط خوابیدن با جوراب و بهداشت ضعیف

استفاده از جوراب هنگام خواب می‌تواند خطر بهداشت نادرست را افزایش دهد. اگر جوراب‌های شما تمیز و باکیفیت نباشند احتمال عفونت و بو را افزایش می‌دهند، بنابراین جوراب‌هایی را انتخاب کنید که از پنبه یا بامبو تولید شده باشند و قبل از خواب جوراب تمیز بپوشید.

مطالعاتی وجود دارد که ایده خوابیدن با جوراب را ترویج می‌دهند. اگر چنین کاری را انتخاب کردید دقت کنید جوراب‌های شما خیلی تنگ نباشند و عین تمیز بودن از پارچه باکیفیت تولید شده باشند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: صد آنلاین

برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.
ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان