5 ترفند عالی و ارزان برای پاک کردن چربی کابینت

خط سلامت: یکی از سخت ترین کارهای حوزه خانه داری، پاک کردن لکه روغن از روی کابیت هاست. لکه های روغن معمولا پس از مدتی سفت می شود و با روش های معمولا نظافت پاک نمی شوند.

5 ترفند عالی و ارزان برای پاک کردن چربی کابینت

ترفندهای مختلفی برای تمیز کردن لکه روغن از روی کابینت وجود دارد که به شما کمک می کند بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر، به راحتی کابینت هایی زیبا و تمیز داشته باشید.

به گزارش خط سلامت در این مطلب به معرفی چند ترفند مهم و کاربردی برای تمیز کردن لکه روغن از روی کابینت ها می پردازیم. نکته مهم این است که تمام ترفندهایی که در این مطلب برای تمیز کردن کابینت ها معرفی می کنیم؛ فاقد مواد شیمیمایی هستند.

ترفندهای تمیز کردن لکه روغن از روی کابینت

بیشترین وسایلی که در آشپزخانه در معرض چربی قرار می‌گیرد کابینت‌ است. این چربی‌ها به مرور زمان جمع می‌شوند و به سختی از سطح کابینت پاک می‌شوند. بسیاری از ما برای پاک کردن چربی کابینت، از مواد شوینده‌ نامناسب استفاده می‌کنیم که موجب آسیب رسیدن به کابینت می‌شود و برای سلامتی مضراست. 

دستمال مرطوب

اگر کابینت‌های شما دارای روکش محافظ و ضدآب هستند، بهترین روش برای پاک کردن چربی‌ کابینت چوبی، استفاده از  یک دستمال نخیِ مرطوب است. به این نکته توجه داشته باشید که این روش برای چربی‌های تازه کاربرد دارد.

مهم‌ترین نکته‌ای که در تمیز کردن کابینت چوبی باید در نظر داشت این است که از اسکاچ برای ازبین بردن چربی استفاده نکنید. در پایان برای ازبین بردن لکه روی کابینت سفید بهتر است تمام سطح را با یک دستمال خشک پاک کنید.

پاک کردن چربی کابینت با سرکه سفید و آب

سرکه سفید و آب از مواد کاربردی برای ازبین بردن چربی سطوح کابینت و کاشی آشپزخانه است. استفاده از این ترکیب باعث ایجاد حساسیت نمی‌شود و بلکه به محیط زیست نیز آسیب نمی‌رساند.

در این روش پاک کردن چربی روی کابینت، مقداری سرکه سفید و آب ولرم را به نسبت مساوی با یکدیگر مخلوط کنید و در یک بطری بریزید و بر روی سطوح چرب اسپری کنید. حداقل 15 دقیقه زمان دهید تا سرکه بر چربی‌ها نفوذ کند؛ در نهایت با یک دستمال خشک روی سطح بکشید.

استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین جزو پاک کننده قوی چربی کابینت است که به راحتی و با کمترین آسیب، چربی‌های سخت کابینت را از بین می‌برد.  مقداری جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید تا مخلوطی خمیری شکل آماده شود.

خمیر بدست آمده را فقط روی قسمت‌هایی که چربی دارد بزند و ده دقیقه زمان دهید تا خمیرخشک شود. توصیه می‌کنیم این خمیر را به تمام سطوح کابینت نزنید و تنها آن را روی لکه‌های قدیمی روغن و چربی کابینت قرار دهید.

سپس تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خمیر جوش شیرین کاملاً خشک شود. بعد از آنکه خمیر را از سطح کابینت برداشتید، با یک دستمال مرطوب تمام کابینت را پاک کنید. در پایان با کمک یک حوله خشک، تمام کابینت را از رطوبت و لکه‌ آب کاملاً پاک کنید تا کابینت مانند روز اول بدرخشد.

استفاده از خمیر دندان برای پاک کردن چربی کابینت

توصیه می‌کنیم تنها در صورتی که سطح کابینت‌های شما لکه چربی سخت و قدیمی دارد از خمیردندان استفاده کنید. خمیردندان را روی قسمت موردنظر قرار دهید و 5 دقیقه به آن زمان دهید؛ سپس با کمک یک اسفنج مرطوب، خمیردندان را از سطح کابینت پاک کنید.

این روش کارآمدی برای پاک کردن لکه چربی از روی کابینت ام دی اف بسیار موثر است. در مرحله پایانی از یک حوله تمیز به منظور پاک کردن اثر لکه آب و خمیر دندان و تمیز کردن باقی سطوح کابینت استفاده کنید. توجه داشته باشید که هیچگاه برای پاک کردن چربی کابینت چوبی از مواد شوینده مانند وایتکس و مواد الکل‌دار استفاده نکنید.

پاک کردن چربی کابینت فلزی

برای پاک کردن چربی کابینت فلزی، می‌توان مقداری شامپو فرش را در آب حل کرده و با اسفنج بر روی کابینت بکشیم تا به خوبی تمیز شود. فقط مراقب باشید که به هیچ وجه از اسکاچ فلزی بر روی کابینت استفاده نکنید. در مرحله آخر با دستمال خشک سطح آن را تمیز کنید تا رطوبت باقی مانده از بین برود. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: دلتا

برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.
ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان