تابستان خوب و سالمی با رعایت این چند نکته ساده داشته باشید

خط سلامت: تابستان آمده و بنابراین باید اثرات مهمی که بر روی سلامتی دارد را جدی بگیریم. با گذشت زمان، دمای هوا بالاتر می رود و گرما به شکل گرمازدگی، آفتاب سوختگی، و غیره بر ما تاثیر می گذارد. بسیار مهم است که در طول روزهای گرم مراقب باشیم. اگر همزمان با شروع تعطیلات تابستانی برای رفتن به مسافرت برنامه ریزی می کنید باید برای سلامت جسم و روح خود نیز برنامه مفیدی داشته باشید.

تابستان خوب و سالمی با رعایت این چند نکته ساده داشته باشید

فصل تابستان می‌تواند زمان مناسبی برای استراحت، تفریح و هیجان باشد، اما این فصل خطرات خاصی برای سلامتی دارد. در تابستان به دلیل افزایش دما و انجام فعالیت‌های بیشتر در فضای باز خطر آفتاب‌سوختگی ، آلرژی، گزش حشرات و سایر مشکلات بیشتر می‌شود.

به گزارش خط سلامت اشتباهات رایجی وجود دارد که در طول فصل گرما ممکن است از جهات مختلفی بر سلامتی تأثیر بگذارند. 

سالم ماندن در تابستان مستلزم جلوگیری از گرمازدگی و آفتاب‌سوختگی است. هم‌چنین سبک زندگی و عادات غذایی و نوشیدنی نیز در ایمن نگه‌داشتن شما در این فصل بی‌تأثیر نیستند.

۴ مورد از رایج‌ترین اشتباهاتی که ممکن است در فصل تابستان مرتکب شوید را بشناسید و از انجام آنها بپرهیزید:

 قرار گرفتن بیش از حد زیر نور خورشید

شاید وقت گذراندن بیرون از خانه در این فصل وسوسه‌انگیز باشد، اما نکته مهم این است که خود را به طور مستقیم در معرض آفتاب گرم تابستانی قرار ندهید. انجام این کار ممکن است خطر آفتاب سوختگی، مسمومیت با نور خورشید و سرطان پوست را افزایش دهد. برای محافظت از پوست، از ضد آفتاب‌های دارای SPF ۳۰ (یا بالاتر) استفاده کنید.

درمان نادرست آفتاب سوختگی

از یخ برای بهبود آفتاب‌سوختگی و کاهش دمای بدن استفاده نکنید؛ زیرا معمولاً بدن در هنگام آفتاب‌سوختگی، با تولید گرمای بیشتر به سرمای شدید واکنش نشان می‌دهد، که این شرایط ممکن است ناحیه آسیب‌دیده را تحریک کند.

بی‌توجهی به عینک آفتابی

عینک آفتابی از چشم‌ها در برابر اشعه خورشید محافظت می‌کند و خطر ابتلا به آب مروارید را کاهش می‌دهد.

 خوردن بیش از حد غذاهای پرکالری

حذف یا کاهش مصرف مواد غذایی حاوی قند، پرچرب و پرکالری، مانند چیپس و پفک، شیرینی‌جات و فست فود، به کنترل بهتر دمای بدن در فصل تابستان کمک می‌کندبرای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: خبر آنلاین 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان