بهترین فاصله بین سه وعده غذایی

خط سلامت: یکی از مولفه های مهمی که نقش موثری در سلامت دستگاه گوارش ایفا می کند، توجه به فاصله زمانی بین وعده های غذایی است.

بهترین فاصله بین سه وعده غذایی

توجه به فاصله بین وعده های غذایی، نقش مهمی در سلامت افراد ایفا می کند. بدن انسان برای هضم کامل هر وعده غذایی به حداقل 3 تا 4 ساعت زمان نیاز دارد. بنابراین، بین هر دو وعده غذایی باید حداقل چهار ساعت فاصله باشد.

به گزارش خط سلامت فاصله‌ کوتاه‌تر و طولانی‌تر از 3 الی 4 ساعت بین وعده های غذایی، به ترتیب منجر به پرخوری و افزایش تولید اسید معده می شود.

اهمیت فاصله مناسب بین وعده غذایی

از امروز به بعد زمان بین صبحانه و شام را محاسبه کنید زیرا بسیاری از افراد از اهمیت فاصله وعده های غذایی که بسیار مهم و جدی است بی اطلاع هستند.

اهمیت فاصله میان وعده های غذایی در یک روز، زمانی بالا می رود که متوجه شویم این فاصله زمانی تاثیر مستقیم روی سلامت اعضای مهم بدن، همچون قلب و کبدمان دارد. با همین یک جمله قطعا شما هم متوجه حساسیت فاصله زمانی میان وعده های غذایی شدید.

هر ساله 697 هزار نفر به خاطر بیماری قلبی در کشور های بزرگ جان خود را از دست می دهند؛ یعنی از هر پنج مرگ؛ یک مورد به خاطر بیماری قلبی اتفاق می افتد و این ممکن است که هم در بینِ مردان و هم در بین زنان رخ بدهد.

البته راهکار های زیادی وجود دارند که شما بتوانید این خطر را کم کنید، مثلاً مراقبت و کنترلِ سطح قند خون، فشار خون و سطح لیپید می تواند تا حد زیادی خطر را کم کند که با غذا خوردن در یک زمان مشخص در طول روز شما می توانید این وضعیت را بهبود ببخشید.

طبق مطالعات جدید که در ژونال های بین المللی هم به چاپ رسیده است، نه تنها نوع غذایی که مصرف می‌ کنید، بلکه زمان خوردن غذا و مدت زمانی که طول می کشد تا غذا بخورید هم، واکنش بدن شما را مشخص می‌ کند.

این مطالعات به این نتیجه رسیده است که خوردن غذا سر یک ساعت مشخص می تواند سطح قند خون، فشار خون و کلسترول را کم کند و متعادل نگهدارد و فواید دیگری هم خواهد داشت.‌

بهترین فاصله زمانی بین وعده صبحانه و شام

اگر شما یک تایم 10 ساعته برای خوردن غذا در نظر بگیرید، خطر بیماری قلبی برایتان کم می شود، یعنی مثلا اگه صبحانه را ساعت 9 می خورید، شام باید ساعت 7 شب خورده شود؛ یعنی 10 ساعت فرصت دارید که سه وعده غذایی را مصرف کنید و 14 ساعت هم چیزی نخورید.

در واقع خوردن سه وعده غذایی در عرض 10 ساعت نه تنها خطر ابتلا به بیماری‌ های قلبی را کم می‌ کند، بلکه باعث می‌ شود تا بهتر هم وزن کم کنید.  برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: نمناک

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان