کمبود منیزیم برای بدن چه عواقبی دارد و علایم آن چیست؟

خط سلامت: منیزیم یکی از عناصر مهم بدن است که از طریق تغذیه جذب شده و بر روی عملکرد اندام‌ها اثر می‌گذارد. جالب است بدانید که همه افراد در سنین مختلف باید این مواد معدنی را از طریق تغذیه جذب کنند. در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی سلامت آن‌ها را تهدید کند.

کمبود منیزیم برای بدن چه عواقبی دارد و علایم آن چیست؟

اهمیت منیزیم برای سلامتی بدن باعث شده تا سوالات بسیار زیادی در رابطه با این عنصر مطرح شود و افراد بسیاری بخواهند بدانند که عملکرد منیزیم در بدن چگونه است و چه خواصی دارد؟

به گزارش خط سلامت منیزیم یک ماده معدنی ضروری است که در بیش از ۳۰۰ واکنش شیمیایی در بدن شرکت دارد و به طیف وسیعی از عملکردهای مهم کمک می‌کند. این ماده به طور طبیعی در بسیاری از غذاها موجود است و بیشتر افراد از طریق رژیم غذایی خود منیزیم کافی دریافت خواهند کرد.

ویتامین ها و مواد معدنی خاصی وجود دارند که بدن شما نمی تواند بدون آنها زندگی کند؛ منیزیم یکی از این مواد معدنی است.

منیزیم یک ماده معدنی ضروری است که در بیش از ۳۰۰ واکنش شیمیایی در بدن شرکت دارد و به طیف وسیعی از عملکردهای مهم کمک می‌کند. این ماده به طور طبیعی در بسیاری از غذاها موجود است و بیشتر افراد از طریق رژیم غذایی خود منیزیم کافی دریافت خواهند کرد.

با این حال، برخی از افراد زمانی که نمی‌توانند به اندازه کافی منیزیم رژیم غذایی مصرف یا حفظ کنند، دچار کمبود منیزیم می‌شوند، چه به دلیل عوامل سبک زندگی، داروهایی که مصرف می‌کنند یا شرایط بهداشتی زمینه‌ای.

شایع‌ترین علائم کمبود منیزیم می‌تواند اولین گام برای تشخیص مشکل قبل از هشدار به پزشک باشد. ویتامین ها و مواد معدنی خاصی وجود دارند که بدن شما نمی تواند بدون آنها زندگی کند و منیزیم یکی از این مواد معدنی است.

ریچارد اسکنلان، آسیب شناس بالینی و رئیس شورای کالج پاتولوژیست آمریکا (CAP) توضیح می دهد: منیزیم عنصری است بسیار شبیه سدیم و کلسیم، که برای حفظ سلامت بدن شما بسیار مهم است.

منیزیم برای حفظ عملکرد طبیعی قلب و ریه و همچنین برای کنترل فشار خون و سایر عملکردهای مغز و سیستم عصبی مهم است.

مؤسسه ملی بهداشت (NIH) اضافه می کند که منیزیم به تنظیم قند خون، عملکرد ماهیچه ها و رشد پروتئین، استخوان ها و DNA کمک می‌کند. هفت نشانه‌ای که هشدار کمبود منزیم در بدن است به این شرح است:

خستگی

میگرن

ریتم غیر طبیعی قلب

حالت تهوع و استفراغ

گرفتگی و ضعف عضلانی

اختلال در سیستم ایمنی

بی حسی یا گزگز در پاها یا دست‌ها

اسکنلان می‌گوید اگر از رژیم غذایی پرچرب، غذاهای سرخ شده و شکر استفاده می‌کنید و آجیل، دانه‌ها، سبزیجات برگ‌دار سبز، غلات کامل و حبوبات را در نظر نمی‌گیرید، ممکن است در برخی مواقع دچار کمبود منیزیم شوید.

کسانی که ممکن است نتوانند مواد غذایی را به اندازه کافی بپزند، ممکن است کمبود منیزیم داشته باشند. وی هشدار می‌دهد که اگر به طور منظم الکل مصرف کنید، می توانید منیزیم را نیز از دست بدهید زیرا الکل می تواند جذب منیزیم را مختل کرده و باعث تکرر ادرار شود.

به گفته اسکنلان اسهال مزمن می‌تواند سطح منیزیم را همراه با مشکلات کلیوی کاهش دهد. اگر کلیه های شما به درستی کار نکنند، می تواند بدن شما را از جذب مجدد منیزیم باز دارد. افرادی که با دیابت کنترل نشده سر و کار دارند نیز می توانند منیزیم را از دست بدهند.برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: اطلاعات آنلاین

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان