رابطه زوال عقل با سابقه کیفری + مجرمان چقدر زوال عقل می گیرند؟

خط سلامت: زوال عقل نامی است که به مجموعه ای از اختلالات عصبی شناختی اطلاق می شود که طی آن مغز دچار تحلیل می شود و فرد به تدریج کارکردهای شناختی خود را از دست می دهد. اخیرا مشخص شده است بین زوال عقل و سابقه کیفری افراد رابطه وجود دارد.

رابطه زوال عقل با سابقه کیفری +  مجرمان چقدر زوال عقل می گیرند؟

اخیرا یک مطالعه نشان داده است بین زوال عقل و سابقه کیفری رابطه وجود دارد؛ به این معنا که نرخ شیوع زوال عقل در افرادی با سابقه ارتکاب به جرم و زندانی شدن، بیشتر است.

به گزارش خط سلامت نتایج این مطالعه به افراد کمک می کند درک بیشتری از نحوه تاثیر سبک زندگی مجرمانه بر سلامتی داشته باشند.

رابطه زوال عقل با سابه کیفری

کارمن سولارس کانال (Carmen Solares Canal) با استفاده از داده‌های ثبت ملی، افراد بالای ۵۰ سال را شناسایی کرد و داده‌های مربوط به محکومیت جنایی و سلامت آن‌ها را جمع‌آوری کرد. پایان نامه دکترای او بیش از ۳.۵ میلیون نفر را شامل می‌شود که ۸۰۰ هزار نفر از آن‌ها دارای سابقه کیفری هستند.

براساس مطالعه‌ای جدید، مشخص شده است افراد مسنی که مرتکب جنایات جدی شده‌اند، چندین بار محکوم شده‌اند یا دوره‌های حبس طولانی‌مدت دریافت کرده‌اند، به طور قابل‌توجهی در معرض خطر ابتلا به زوال عقل و اختلالات شناختی خفیف (MCI) هستند.

کارمن سولارس کانال (Carmen Solares Canal) با استفاده از داده‌های ثبت ملی، افراد بالای ۵۰ سال را شناسایی کرد و داده‌های مربوط به محکومیت جنایی و سلامت آن‌ها را جمع‌آوری کرد. پایان نامه دکترای او بیش از ۳.۵ میلیون نفر را شامل می‌شود که ۸۰۰ هزار نفر از آن‌ها دارای سابقه کیفری هستند.

چرا بین زوال عقل و ارتکاب جرم رابطه وجود دارد؟

احتمالا علت این است که افرادی که مرتکب جرایم جدی می‌شوند اغلب در شرایط دشواری زندگی می‌کنند. سلامت جسمی و روانی آن‌ها اغلب بدتر از جمعیت عمومی است و سطح تحصیلات آن‌ها پایین است. همه این عوامل خطر ابتلا به زوال عقل را در آینده افزایش می‌دهد.

نقش ژنتیک

در یک مطالعه فرعی، سولارس بررسی کرد که چگونه عوامل ژنتیکی و عوامل محیطی مرتبط با خانواده بر ارتباط بین رتار بیرونی و بیماری آلزایمر و سایر اشکال زوال عقل تأثیر می‌گذارند. رفتار بیرونی شامل جنایت، سوء مصرف مواد مخدر و پرخاشگری است.

سولارس می‌گوید: ما می‌توانیم نشان دهیم که بستگان افراد با سابقه کیفری در معرض خطر بیشتری ابتلا به زوال عقل هستند. اگرچه این خطر برای والدین در مقایسه با بستگان مانند پدربزرگ و مادربزرگ، خاله و عمو‌ها به طور قابل توجهی بالاتر است.

سولارس می‌گوید: افزایش خطر ابتلا به زوال عقل تحت تأثیر ترکیبی از عوامل ژنتیکی، عوامل محیطی و همچنین مشکلات سلامتی و روانی اجتماعی در طول زندگی است.

مشکلات سلامتی در مجرمان مسن شایع‌تر است

این پایان نامه همچنین نشان می‌دهد که مجرمان مسن به طور کلی در مقایسه با سایر بزرگسالان هم سنشان از چندین مشکل سلامتی، جسمی و روانی رنج می‌برند. این مشکلات سلامتی ممکن است شامل سوء مصرف الکل و مواد مخدر، افسردگی، اضطراب، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، سکته مغزی و سرطان باشد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: فراور

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان