هشدارهای ایلان ماسک درباره هوش مصنوعی/ جدی بگیرید

خط سلامت: هوش مصنوعی در چند سال اخیر با سرعت چشمگیری رشد کرده است. تخمین زده می شود در سال های آتی این فناوری بر تمام ابعاد زندگی انسان تاثیر غیر قابل انکاری بگذارد.

هشدارهای ایلان ماسک درباره هوش مصنوعی/ جدی بگیرید

هوش مصنوعی در آینده ای نه چندان دور، زندگی انسان را دستخوش تغییرات مهمی می کند.

به گزارش خط سلامت ایلان ماسک ، سومین فرد ثروتمند جهان، در سال گذشته همراه با فعالین حوزه فناوری با ارسال یک نامه سرگشاده خواستار توقف توسعه هوش مصنوعی به‌مدت 6 ماه شده بود. 

هوش مصنوعی تا چه اندازه پیشروی می کند؟

ایلان ماسک می‌گوید هوش مصنوعی به‌زودی از انسان پیشی می‌گیرد و چنان فراگیر می‌شود که سهم هوش بیولوژیک در مجموع کمتر از 1 درصد خواهد شد.

ایلان ماسک در بیست‌و‌هفتمین کنفرانس سالانه جهانی که توسط مؤسسه اقتصادی مستقل «میلکن» (Milken Institute) برگزار شد، نظرات خود در مورد تأثیر هوش مصنوعی، اکتشافات فضایی و استارلینک را بیان کرد.

او در سخنان خود پیش‌بینی کرد که هوش مصنوعی به‌زودی از هوش انسانی پیشی خواهد گرفت و چنان فراگیر می‌شود که سهم «هوش بیولوژیک در مجموع کمتر از 1 درصد خواهد شد». او در پاسخ به سؤالات حضار در مورد موضوعاتی ازجمله هوش مصنوعی، گفت که این فناوری در بین تمام موضوعات از بیشترین اهمیت برخوردار است. ماسک گفت:

«فراگیری هوش بیولوژیکی با گذشت هر ماه کمتر می‌شود. در نهایت، [سهم] هوشی که بیولوژیکی است کمتر از 1 درصد خواهد بود. هوش بیولوژیکی می‌تواند به‌عنوان یک پشتیبان و یک واسطه عمل کند. اما [در آینده] تقریباً تمام هوش، دیجیتال خواهد بود.»

صحبت‌های ایلان ماسک درباره استارلینک و اکتشافات فضایی

ماسک که مدیرعامل اسپیس ایکس است، در ادامه درباره اکتشافات فضایی صحبت کرد. او با بیان این موضوع که مشتاقانه منتظر برنامه‌های «الهام‌بخشی» در این حوزه است، گفت:

«ما می‌خواهیم داستان‌های علمی تخیلی را واقعی کنیم. بیایید زندگی را چندسیاره‌ای و به تمدنی فضایی تبدیل کنیم و در میان ستارگان باشیم.»

درباره سرویس استارلینک که برای مکان‌های دورافتاده سراسر جهان، دسترسی به اینترنت فراهم می‌کند نیز ماسک گفت که عقیده دارد «می‌تواند تولید ناخالص داخلی کشورها را دگرگون کند». او استدلال می‌کند که ارتباطات اینترنتی، دانش و ابزار موردنیاز برای توزیع خدمات و محصولات را در اختیار مردم قرار می‌دهد.

در نهایت، ماسک درباره رگولاتوی‌ها نیز صحبت کرد و با انتقاد از آن‌ها گفت:

«سال به سال، قوانین و مقررات بیشتری تصویب می‌شود و نهادهای نظارتی بیشتری ایجاد می‌شود. در نهایت، همه چیز غیرقانونی خواهد بود.» برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان