آلوده ترین میوه های تابستانی را بشناسید + نحوه شست و شو

خط سلامت: میوه‌ها به دلایل مختلفی نظیر: قرار گرفتن در معرض به ویروس‌ها، باکتری‌ها یا سایر مواد شیمیایی آلوده می شوند.

آلوده ترین میوه های تابستانی را بشناسید + نحوه شست و شو

آلوده‌ترین میوه‌ها عموماً آنهایی هستند که پوست آنها قابل خوردن است یا فاقد پوست هستند، مانند: انگور و توت فرنگی که به راحتی با مواد شیمیایی آلوده می شوند.

به گزارش خط سلامت از طرفی، میوه‌هایی مانند خیار و محصولاتی نظیر بادمجان که پوست غیرقابل خوردن دارند، کمتر در معرض آلودگی هستند.

بهترین راه رفع آلودگی میوه ها

بهترین راه‌های رفع آلودگی میوه‌ها و سبزیجات شامل مراحل زیر است:

شستشوی کامل با آب: میوه‌ها و سبزیجات را زیر آب جاری به خوبی بشویید. این کار به حذف خاک، گرد و غبار، و برخی از آلودگی‌های سطحی کمک می‌کند.

استفاده از محلول‌های شستشو: می‌توانید از محلول‌های خانگی مانند مخلوط آب و سرکه (نسبت 3 به 1) برای شستشوی میوه‌ها استفاده کنید. سرکه به کاهش بار میکروبی کمک می‌کند.

استفاده از برس نرم: برای میوه‌ها و سبزیجاتی که پوست سخت دارند مانند سیب یا سیب‌زمینی، از برس نرم استفاده کنید تا آلودگی‌های سطحی بهتر پاک شوند.

قرار دادن در آب نمک: برخی افراد میوه‌ها و سبزیجات را به مدت 5 تا 10 دقیقه در آب نمک (یک قاشق چای‌خوری نمک به هر لیتر آب) غوطه‌ور می‌کنند. این روش می‌تواند برخی از آلودگی‌های میکروبی را کاهش دهد.

پوست کندن: در صورتی که میوه‌ها و سبزیجات آلوده به مواد شیمیایی باشند، پوست کندن آنها می‌تواند به کاهش خطرات کمک کند.

خشک کردن با دستمال تمیز: پس از شستشو، میوه‌ها و سبزیجات را با دستمال تمیز خشک کنید. این کار به حذف باکتری‌های باقی‌مانده کمک می‌کند.

خرید از فروشگاه های معتبر: سعی کنید میوه‌ها و سبزیجات را از منابع معتبر و مطمئن خریداری کنید. میوه‌ها و سبزیجات ارگانیک معمولاً کمتر با مواد شیمیایی آلوده می‌شوند. این روش‌ها به طور کلی به کاهش آلودگی‌ها کمک می‌کنند و ایمنی مصرف میوه‌ها و سبزیجات را افزایش می‌دهند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.
ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان