با گرم شدن کره زمین خودکشی افزایش می یابد؟

خط سلامت: روند گرمایش جهانی و تغییرات در الگوهای آب و هوا باعث افزایش خشکسالی، سیل، آتش سوزی جنگلی، طوفان، امواج گرما و سایر بلایای طبیعی در سراسر جهان شده است. مطالعات ارتباط قطعی بین تغییرات آب و هوا و سلامت روان را تایید می کند.

با گرم شدن کره زمین خودکشی افزایش می یابد؟

 حقیقت ساده این است که تغییرات اقلیمی با سرعت نگران کننده ای به پریشانی روانی گسترده کمک می کند. بررسی بیش از 50 مطالعه نشان می دهد که گرم شدن کره زمین ممکن است به افزایش مرگ و میر ناشی از خودکشی کمک کند.

به گزارش خط سلامت به جرات می توان گفت که ما در حال حاضر درک کاملاً ملموسی داریم که چقدر رویدادهای آب و هوایی می توانند منجر به افزایش و طولانی مدت استرس ، افسردگی و اضطراب شوند.

پیامدهای تغییرات آب و هوایی

ما نمی توانیم به طور منطقی انکار کنیم که جهان (و بنابراین، آب و هوا) در حال تغییر است. ترس از آینده ای غیرقابل پیش بینی باعث ایجاد اضطراب می شود، به ویژه برای افرادی که سازگاری با دنیای در حال تغییری را که می بینند دشوار می دانند.

زمانی که به عواقب طوفان ماریا در پورتوریکو نگاه می کنیم، نمونه خوبی از مسائل مربوط به سلامت روان و تغییر آب و هوا را می توان یافت. بازماندگان در آنجا نرخ های افزایش یافته از:

اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)

افسردگی

مرگ بر اثر خودکشی

را تجربه کردند اما فقط ماریا نبود. برخی از بازماندگان طوفان کاترینا در لوئیزیانا اختلالات شناختی و از دست دادن حافظه کوتاه مدت را نجربه کردند. همچنین نرخ اضطراب و افسردگی افزایش یافت و خطوط کمکی روانپزشکی شاهد افزایش 61 درصدی تماس ها در ماه های پس از طوفان بوده اند.

نگرانی و اضطراب برای بلایای طبیعی

تعداد فزاینده بلایای طبیعی مرتبط با تغییرات آب و هوایی به وضوح باعث تشدید اضطراب می شود. مطالعه‌ای که در مورد جوانان 16 تا 25 ساله انجام شد، نشان داد که تقریباً 60 درصد آنها بسیار نگران در مورد تغییر آب و هوا بودند. 84 درصد از آنها حداقل متوسط ​​نگران بودند.

با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن بلایای طبیعی، همیشه سطحی از نگرانی وجود دارد. برای برخی افراد این نگرانی تشدید می شود و به اضطراب تبدیل می شود. هوشیاری و آمادگی بیش از حد از علائم بارز این افراد است. طبیعی است که بخواهیم برای بلایای طبیعی آماده باشیم، اما توانایی مدیریت اضطراب مهم است.

غم و ناامیدی درباره آینده سیاره

قابل درک است که نگرانی در مورد آینده سیاره زمین می تواند باعث غم و اندوه و احساس ناامیدی شود. همانطور که افراد بیشتری متوجه می شوند که تغییرات آب و هوایی چگونه بر آنها و آینده آنها تأثیر می گذارد، به چیزهای ناراحت کننده ای مانند:

چه چیزی باقی خواهد ماند؟

زمین باید منتظر چه چیزی باشد؟

چه می توانیم بکنیم؟

آیا باید چیزی جز غم و اندوه در مورد آینده این سیاره احساس کنیم؟

آیا باید بترسیم؟

از اینجا به کجا برویم؟

تغییر اقلیم پیچیده است، درک آن دشوار است و حتی پذیرفتن آن سخت تر است. با این حال، تمرکز بر راه‌حل‌ها می‌تواند زمانی که اضطراب  ناشی از تغییرات آب و هوا به سراغ ما می آید  کمک کننده باشد.

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای ایجاد تفاوت انجام دهید. برای مثال، ممکن است تصمیم بگیرید:

به موسسات خیریه و سازمان هایی که با تغییرات آب و هوایی مبارزه می کنند کمک مالی کنید

حمایت از قوانینی که هدف آن حفاظت از محیط زیست و سیاره ماست

بازیافت

با دیگرانی که به این سیاره اهمیت می دهند کار کنید

مهمتر از همه - مثبت بمانید

اگر شما یا کسی که می‌شناسید احساس ناامیدی می‌کنید، لازم است به یاد داشته باشید که همه ما نقشی در آینده سیاره‌مان داریم – و حتی قدم‌های کوچک می‌توانند تفاوت ایجاد کنند.برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.
ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان