ویژگی های یک دوست صمیمی را بشناسید

خط سلامت: چه چیزی به عنوان یک دوست صمیمی به حساب می آید؟ آنها کسانی هستند که به هر حال پشت شما هستند، حتی اگر با شما موافق نباشند یا فکر کنند اشتباه می کنید.

 ویژگی های یک دوست صمیمی را بشناسید

  دوست صمیمی کسی است که بدون ترس از قضاوت باعث می شود احساس راحتی کنید . دوست صمیمی کسی است که شما را قبول دارد.

تفاوت بین بهترین دوست و دوست صمیمی 

به گزارش خط سلامت بهترین دوست کسی است که با او پیوند محبت و اعتماد متقابل داشته باشد، معمولاً کسی که برای مدت طولانی می شناسد. دوست صمیمی دوستی است که برای شما نزدیک یا عزیز است، اما ممکن است سطح صمیمیت یا اعتمادی به اندازه بهترین دوست نداشته باشد.

داشتن یک دوست صمیمی و گذراندن اوقات فراقت با او برای همه انسان ها، فعالیتی لذت بخش است.

پیدا کردن یک دوست صمیمی، منجر به شکل گیری یک منبع حمایتی قوی می شود؛ با این حال پژوهش ها نشان داده است با افزایش سن و تغییر در نگرش فرد نسبت به زندگی، این احتمال وجود دارد که پایه های مستحکم یک دوستی صمیمی سست شود.

دوستی چیست؟

داشتن یک دوست صمیمی اغلب منجر به آرامش خاطر و کاهش احساس تنهایی می شود. رابطه دوستی یک رابطه ی متقابل است که در آن دوستان معمولا تمام تلاش خود را برای حمایت از یکدیگر انجام می دهند.

چه زمانی باید ارتباط خود را با یک دوست صمیمی محدود کنیم؟

داشتن یک دوست صمیمی اغلب منجر به آرامش خاطر و کاهش احساس تنهایی می شود؛ ولی گاهی اوقات، مسیر یک ارتباط چندین ساله صمیمی به سمت و سویی کشیده می شود که منجر به کاهش سلامت روان فرد می شود؛ در این صورت بهتر است آن رابطه را محدود و یا حتی قطع کرد.

پایان دادن به یک دوستی طولانی مدت می تواند بسیار دردناک باشد و باعث افزایش احساس تنهایی شود، اما گاهی اوقات این کار کاملا ضروری است.

چه زمانی یک رابطه دوستانه کمرنگ می شود؟

یکی از حقایق در مورد دوستی این است که این رابطه همیشه دوام ندارد. حفظ و نگهداری ارتباط با یک دوست صمیمی، نیاز به صرف وقت و توجه به نیاز های طرف مقابل رابطه دارد.

بی توجهی به یک رابطه دوستانه بسیار صمیمی، منجر به ضعیف شدن و از بین رفتن تدریجی آن رابطه می شود. در ادامه برخی موقعیت هایی که منجر به سست شدن پایه های یک دوستی صمیمی می شود را معرفی می کنیم:

وجود ارزش های متفاوت

یک از موقعیت هایی که پایه های ارتباط با یک دوست صمیمی را سست می کند؛ این است که هریک از دو طرف رابطه علایق، ارزش‌ها یا دیدگاه‌های یکدیگر را تأیید نکنند.

در مواردی مانند ازدواج، آوردن فرزند و مسائل کاری، معمولا رابطه با یک دوست صمیمی کمرنگ می شود. یافتن دوستان جدید و کاهش صمیمیت در دوستی های قدیمی دیگر عواملی هستند که تداوم یک دوستی صمیمی را تهدید می کنند.

پیاین ارتباط با یک دوست صمیمی

پایان یک دوستی طولانی مدت ممکن است یکی از ناراحت کننده ترین موقعیت های باشد که فرد تجربه می کند. عواملی مانند: از هم جدا شدن، وقت نگذاشتن برای یکدیگر، و تغییر در دیدگاه ها، همگی ممکن است باعث جدایی دو دوست صمیمی شوند. 

با این حال، گاهی اوقات تصمیم برای ادامه ندادن دوستی به سطح تحمل فرد بستگی دارد. انعطاف پذیری دوران جوانی باعث می شود، سطح تحمل فرد و تمایل او برای پذیرش دوستش افزایش پیدا کند.

معمولا انسان ها با گذشت زمان به نقطه‌ای می رسند که ویژگی‌های آزاردهنده و عدم احترام یک دوست صمیمی را دیگر تحمل نمی کنند؛ در نتیجه، به مرور دوستی به پایان می رسد.

راه هایی برای ترمیم دوستی های طولانی مدت

گاهی اوقات پایه های یک دوستی صمیمی، ناخواسته و به دلیل درگیری های دوطرفه رابطه، سست می شود. چند راه برای ترمیم کیفیت رابطه با یک دوست صمیمی عبارت است از:

صحبت کردن با یگدیگر

یک راه برای تقویت ارتباط با یک دوست صمیمی، صحبت کردن با یگدیگر است. ارتباط صاقانه با یک دوست صمیمی در اکثر موارد منجر به افزایش اعتماد و تحکیم رابطه می شود.

گذاشتن قرار های کوتاه

دومین راه برای تقویت ارتباط با یک دوست صمیمی، این است که ارتباط مکرر خود را با او حفظ کنید و به رفاه یکدیگر علاقه نشان دهید؛ این کار به اعتبار دوستی کمک می کند.

نشان دادن احساسات

راه دیگر برای تقویت ارتباط با یک دوست صمیمی، این است که احساسات مثبتی را که از بودن کنار او تجربه می کنید، صادقانه بیان کنید.برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان