در هر مرحله از زندگی شادی را پیدا کنید + فرمولی کاربردی

شادی می تواند بزرگ باشد، مانند ملاقات با همسر یا در آغوش گرفتن فرزندتان برای اولین بار، یا می تواند چیزهای کوچکی باشد که روحیه شما را آرام می کند.

در هر مرحله از زندگی شادی را پیدا کنید +  فرمولی کاربردی

ورود به دنیای بزرگسالان، استقبال از تولد کودک، انتقال به آشیانه خالی یا شروع دوران بازنشستگی - هر مرحله از زندگی طیفی از احساسات را به همراه دارد.

احساسات اولیه از هیجان اغلب با غرق شدن در همه ناشناخته ها و خواسته های زندگی روزمره همراه است.

ممکن است انتخاب شغل خود را زیر سوال ببرید، آرزوی یک شب را داشته باشید که کودک شما را بیدار نکند، دلتنگ فرزندانتان شده باشید، یا فکر کنید با وقت خود چه خواهید کرد. لذت در آن کجاست؟

شادی چیست؟

شادی وجود دارد، حتی در زمان های انتقالی یا چالش برانگیز، اما باید به دنبال آن باشید. ابتدا باید بدانید شادی چیست.

شادی خوشبختی نیست شادی واکنشی است به اتفاقاتی که در اطراف شما رخ می دهد، مانند داشتن یک گردش سرگرم کننده با یک دوست. وقتی در حال مبارزه هستید، شاد بودن سخت تر است، اما هنوز هم می توانید شادی داشته باشید.

شادی یک حالت ذهنی است. در حالی که شادی می تواند با یکدیگر آمیخته شود، شادی عمیق تر و طولانی تر است. شادی می تواند بزرگ باشد، مانند ملاقات با همسر یا در آغوش گرفتن فرزندتان برای اولین بار، یا می تواند چیزهای کوچکی باشد که روحیه شما را آرام می کند. شما باید برای تجربه شادی باز باشید.

 

با توجه کردن، تصدیق و لذت بردن از این لحظات، جرقه شادی می دهید. این جرقه ها در مغز شما جمع می شوند و از سلامت روان شما حمایت می کنند.

 

دست زدن به گیاهان در مزرعه

چگونه شادی را بیابیم و پرورش دهیم

نحوه یافتن و پرورش شادی شخصی است یک اندازه برای همه مناسب نیست. برای شروع، به زمانی فکر کنید که احساس شادی کردید. ارزیابی زمان های شادی می تواند به شما کمک کند تا در مورد آنچه برای شما مهم است، تصمیم بگیرید.

یافتن شادی به معنای توجه به لحظه است نه نگاه کردن به آینده یا نشخوار فکری در گذشته، بلکه تجربه حال.

این آسان است که به طور خودکار به سمت نکات منفی زندگی بروید. این به این دلیل است که مغز برای بقا و ایمنی طراحی شده است و پیش‌بینی اینکه چه چیزی ممکن است اشتباه باشد از شما محافظت می‌کند.

آیا تا به حال متوجه شده اید هنگام رانندگی از زدن همه چراغ های قرمز ناراحت هستید اما چراغ های سبز را جشن نمی گیرید؟ یافتن شادی به معنای ایجاد روزنه ای برای نکات مثبت است.

با ایجاد مسیری برای نکات مثبت، شروع به دیدن آنها در همه جا کنید. در اینجا چند تکنیک وجود دارد که می توانید تمرین کنید:

از دیدن شادی دیگران قدردانی کنید. وقتی شخص دیگری شادی را تجربه می کند، شادی شما را تقویت می کند.

نعمت های خود را بیشتر بشمار. وقتی همه چیز در زندگی شما به آرامی پیش می رود، توجه کنید.

کاری انجام دهید که در آن مواقعی که احساس شادی نمی کنید، لحظات شادی را به شما یادآوری کند. به عنوان مثال، از لحظات پر از شادی عکس بگیرید و بعداً به آنها نگاه کنید.

سه اتفاقی را که در 24 ساعت گذشته رخ داده و بابت آنها سپاسگزار هستید نام ببرید. قدردانی باعث شادی می شود.

آغوش تان را به روی شادی باز کنید

وقتی در حال مبارزه هستید، سخت است روی تجربیات مثبت باز باشید. این نیاز به تمرین دارد، اما اگر احساس می‌کنید که از افکار و احساسات منفی پایین می‌روید، نفس عمیقی بکشید، خود را عقب بکشید و اجازه دهید شادی وارد شود.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان