این 3 خوراکی روز شما را اول صبح می سازد!

خط سلامت: عادات صبحانه نقش مهمی در سلامت و رفاه کلی بدن ایفا می‌کند و با شناخت و اصلاح این عادات می‌توانیم تأثیر مثبتی بر رژیم غذایی خود داشته باشیم و سلامت جسمانی را افزایش دهیم.

این 3 خوراکی روز شما را اول صبح می سازد!

اطمینان از مصرف آب کافی، کاهش مصرف قند، ترکیب غذاهای غنی از پروتئین و انتخاب گزینه‌های سالم برای وعده صبحانه می‌تواند به ایجاد یک روتین سالم غذایی کمک کند.

به گزارش خط سلامت یکی از موضوعات مهم و مفید در زندگی روزمره این است که صبح را با یک اقدام مثبت، هم از نظر ذهنی و هم به لحاظ جسمی آغاز کنیم.

اینکه چگونه روز خود را شروع کنیم، می‌تواند حاکی از مسائل مختلفی از وضعیت روحی گرفته تا بهره‌وری کلی فرد باشد. به این ترتیب، لازم است به چند نکته از جمله نوع مواد غذایی که هنگام صبح مصرف می‌کنیم، دقت داشته باشیم.

چطور بی هیچ حرفی خود را با اعتماد به نفس نشان دهیم؟

 این خوراکی‌ها از جمله موادی هستند که در اکثر خانه‌ها وجود دارد و با مراقبت از روده و کمک به هضم غذاها، باعث حفظ سلامتی می‌شوند:

- صبحانه را می‌توانید با بادام خیس خورده و پوست کنده شروع کنید. این خوراکی سرشار از مواد مغذی و ویتامین E است که برای سلامت پوست و مو مفید است. بادام برای سلامت مغز نیز عالی است.

- سپس به سراغ کشمش‌هایی بروید که شب قبل در آب خیس خورده‌اند. این خوراکی برای روده مفید است، به هضم غذا کمک می‌کند و ریزش مو را کاهش می‌دهد. کشمش سرشار از آهن و ویتامین B است.

- کمی زردچوبه را در آب گرم حل کرده و میل کنید. این ترکیب دارای خواص ضد التهابی است که می‌تواند ایمنی بدن را تقویت کند.  برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: همشهری

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان