این ویتامین‌ها می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند

خط سلامت: ویتامین‌ها و مواد معدنی به تقویت متابولیسم بدن کمک می‌کنند و احتمال موفقیت در مسیر کاهش وزن را افزایش می‌دهند، اما بدون تغییر مقدار کالری رژیم غذایی و ورزش منظم نمی‌توانند تأثیر زیادی روی وزن داشته باشند.

این ویتامین‌ها می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند

به گفته‌ی کارشناسان، اساس کاهش وزن پیروی از یک الگوی غذایی سالم، کاهش دریافت کالری و ورزش منظم است.

به گزارش خط سلامت ویتامین‌ها راهی برای پر کردن شکاف‌های غذایی، کاهش هوس، افزایش متابولیسم و ‌افزایش قدرت هستند. در این مطلب با بهترین ویتامین‌ها برای کاهش وزن آشنا می‌شوید.

 یک رژیم غذایی سالم و ورزش برای کاهش وزن طولانی مدت بسیار بیشتر از ویتامین‌ها به تنهایی مفید است. اما ویتامین‌ها هم می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند. ویتامین‌ها راهی برای پر کردن شکاف‌های غذایی، کاهش هوس، افزایش متابولیسم و ‌افزایش قدرت هستند.

ویتامین B۱۲

B۱۲ به طور طبیعی تولید نمی‌شود، بنابراین گیاهخواران برای اطمینان از متعادل ماندن سطح مواد مغذی باید ویتامین‌ها را مصرف کنند. ویتامین B۱۲ همچنین به بدن کمک می‌کند تا گلبول‌های قرمز خون را تولید کند و اکسیژن را به ماهیچه‌ها برساند که عاملی حیاتی در افزایش قدرت است.

ویتامین D

تمام ویتامین D مورد نیاز بدن را می‌توان از نور خورشید به دست آورد. ویتامین D به قوی نگه داشتن استخوان‌ها و متعادل نگه داشتن سطح هورمون‌ها کمک می کند. برخی شواهد همچنین نشان می دهد که ویتامین D به کاهش چربی بدن کمک می‌کند. چاقی یک عامل خطر برای سطوح پایین ویتامین D در نظر گرفته می‌شود.

از آنجایی که اکثر رژیم ها فاقد منابع کافی ویتامین D هستند، مکمل‌ها توصیه می‌شود. منابع ویتامین D شامل ماهی، زرده تخم مرغ و غلات غنی شده است.

آهن

آهن از مواد مغذی انرژی ایجاد می‌کند و اکسیژن را به سلول های بدن می‌رساند. هر چه ماهیچه‌ها اکسیژن بیشتری داشته باشند، چربی بیشتری می‌سوزانند.

سطوح پایین آهن به طور مستقیم بر عملکرد ورزشی تأثیر می‌گذارد. منابع غذایی شامل گوشت بدون چربی، صدف، لوبیا و اسفناج است. افزایش مصرف ویتامین C می‌تواند به بدن کمک کند تا غذاهای غنی از آهن را راحت تر جذب کند.

منیزیم

منیزیم مسئول طیف وسیعی از واکنش‌ها در بدن، به ویژه تولید انرژی و قدرت و انعطاف‌پذیری ماهیچه‌ها است. سطوح پایین منیزیم می تواند منجر به گرفتگی عضلات، درد و سفتی شود.

منیزیم همچنین به کنترل فشار خون و تنظیم سطح گلوکز خون کمک می کند که هر دو برای کاهش وزن ضروری هستند. منابع غذایی شامل آجیل، دانه ها، حبوبات و سبزیجات برگدار است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: خبر آنلاین 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان