3 گیاه دارویی سالم و طبیعی ضد اضطراب و استرس

خط سلامت: در طب سنتی گیاهی را گیاه دارویی می‌شناسند که حداقل یکی از بخش های آن خواص دارویی داشته باشد. مثل ساقه، برگ، گل یا ریشه آن گیاه دارویی دارای ترکیباتی از مواد شیمیایی و ارگانیک است. معمولاً از بخش خام یا فرآوری گیاهان این مواد به دست می آید. از گیاهان دارویی برای هدف های درمانی استفاده می شود. برای نحوه و کاربرد آن توسط متخصصین و اطبا مطالعات و تحقیقات انجام می شود. این مواد فعال بیولوژیکی که درون گیاهان دارویی قرار دارد بیشتر برای بدن موجودات زنده مثل انسان و حیوانات اثر دارد.

3 گیاه دارویی سالم و طبیعی ضد اضطراب و استرس

کاربرد هایی که می‌توانیم از گیاهان دارویی نام ببریم این است که می توانیم به عنوان دارو از آن ها استفاده کنیم؛ از جمله به عنوان غذا و در برخی موارد کاربرد عطر را برای ما دارد. گیاهان دارویی از زمان های قدیم برای بشر کاربرد داشته است.

به گزارش خط سلامت گیاه دارویی بیدمشک، آرامش‌بخش و ضداضطراب بوده و مصرف آن به عنوان شربت می‌تواند یک نشاط و حس خوشایندی در افراد ایجاد کند.

گیاهان دارویی کمترین عوارض را در بدن انسان به خاطر طبیعی بودن ایجاد می کنند و این داروها به خوبی می‌توانند از بروز بسیاری از بیماریها جلوگیری کند.

افرادی که دارای طبع گرم بوده یا مبتلا به سوءمزاج صفراوی هستند کمتر باید هیجانی شده و برای سلامت مغز، قلب و حفظ آرامش روح و روان خود از خوردن بیش از حد گیاهانی مانند سیر، پیاز خام، تره و شاهی پرهیز کنند.

گیاه بلند از املاح معدنی زیادی برخوردار است که برای قلب، مغز و معده بسیار سودمند بوده و این گیاه نشاط‌آور، استرس و اضطراب را از بین برده و اختلالات روحی و روانی را کاهش می دهد.

گیاه دارویی بیدمشک، آرامش‌بخش و ضداضطراب بوده و مصرف آن به عنوان شربت می‌تواند یک نشاط و حس خوشایندی در افراد ایجاد کند که بوی مطبوع آن آرامش روح و روان را برای افراد به ارمغان می‌آورد.

دارچین دارای طبعی گرم و خشک است که برای درمان نفخ و انسدادهای کبدی و بیماریهای روانی بسیار کاربرد دارد و نوشیدنی مناسبی برای افراد سردمزاج بوده و یک داروی گیاهی موثر برای رفع اختلالات روانی و استرس‌های روزمره محسوب می‌شود که از مشکلات کم‌خوابی و خواب‌زدگی جلوگیری می‌کند.

اسطوخودوس دارای طبعی گرم و خشک است که خاصیت بی‌نظیری در تقویت مغز و پاکسازی و همچنین رفع مشکلات روانی و استرس‌های مختلف دارد و مصرف آن آرامش و نشاط را به ارمغان می‌آورد و از بیخوابی‌ها جلوگیری می کند.  برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع : بهداشت نیوز

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان