این قرص و ویتامین ها با غذا و معده پر باید مصرف شود

خط سلامت: عوامل متعددی میزان اثر بخشی قرص های مکمل را مشخص می کند. توجه به زمان مصرف قرص های مکمل و آگاهی از این موضوع که آیا قرص مورد نظر را باید با غذا مصرف کرد، یا خیر؛ نقش مهمی در اثرگذاری این مکمل ها ایفا می کند.

این قرص و ویتامین ها با غذا و معده پر باید مصرف شود

متخصصان عقیده دارند برای حداکثر بهره وری از خواص قرص های مکمل ، بهتر است برخی از آن ها همراه با غذا خورده شوند. برای مثال قرص آهن یکی از انواع مکمل هایی است که معمولا توصیه می شود همراه با غذا خورده شود.

به گزارش خط سلامت 8 درصد خانم های کل دنیا کمبود آهن دارند و به خاطر همین پزشکان مکمل آهن را به اکثر خانم ها پیشنهاد می کنند. اگر آهن را با شکم‌ خالی استفاده کنید، جذب بهتری دارد اما بعضی از افراد دچار حساسیت معده می شوند و به خاطر همین توصیه می شود که آن را با غذا استفاده کنند.

کدام ویتامین ها را باید همراه با غذا بخوریم؟

وقتی که صحبت از مکمل ها می شود، انتخاب دوز صحیح و همچنین نحوه استفاده و اینکه همراه با چه چیزی مصرف شود؛ بسیار مهم خواهد بود. طبق نظر متخصصانِ سلامت، مصرف بعضی از ویتامین ها و مکمل ها همراه با غذا جذب بدن تان را به حداکثر می رساند.

ویتامین A

این ویتامین باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی و بینایی می شود. یک نوع ویتامین محلول در چربی است؛ بنابراین بهتر است که همراه با غذا مصرف شود که قطعا بهتر جذب خواهد شد.

پروبیوتیک‌ ها

پروبیوتیک‌ ها گران‌قیمت ترین ویتامین‌ ها هستند و باید آن ها را قبل از وعده غذایی یا همراه با وعده غذایی استفاده کنید تا مشکل اسید معده که باعث کشته شدن پروبیوتیک‌ ها می شود؛ بهبود پیدا کند.

ویتامین D

پوست به طور طبیعی از طریق نور آفتاب این ویتامین را جذب می‌ کند و شما می‌ توانید آن را از منابع غذایی هم دریافت کنید که اگر این ویتامین را همراه با وعده غذایی استفاده کنید؛ سطح آن در بدن تان افزایش پیدا می کند. از آنجایی که این ویتامین محلول در چربی است، بهتر است که همراه با غذا استفاده شود.

ویتامین E

این آنتی اکسیدان از بدن در برابر مولکول های آسیب زننده مانند رادیکال‌ های آزاد دفاع می‌ کند؛ به خصوص اگر آن را همراه با غذا استفاده کنید، زیرا محلول در چربی است و این گونه باعث افزایش جذب خواهید شد.

روغن ماهی

طبق نظر متخصصان، روغن ماهی می تواند به خاطر وجود امگا 3 از قلب شما محافظت کند و بهتر است که آن را از ماهی و سایر منابع غذایی دریافت کنید؛ که البته مصرف مکملِ آن نیز خالی از لطف نبود و ضرری نخواهد داشت. مصرف این قرص به صورت روزانه به بدن آسیب وارد نمی کند و پزشکان توصیه می کنند که آن را همراه با وعده غذایی استفاده کنید و هنگام صبح همراه با صبحانه این کار را انجام دهید.

ویتامین K

مصرف این ویتامین باعث می شود تا استخوان های سالم تری داشته باشید و وضعیت خونی بدن تان بهبود پیدا کند. معمولاً کسی با کمبود این ویتامین مواجه نمی‌ شود؛ اما اگر پزشک به شما پیشنهاد کرد که آن را استفاده کنید، بدانید که ویتامین کا محلول در چربی است و بهتر است آن را با غذا مصرف کنید تا میزان جذب را در بدن تان افزایش دهید.

کلسیم

دو نوع اصلی از کلسیم وجود دارد؛ کلسیم کربنات و کلسیم سیترات. کلسیم سیترات نیاز به مصرف همراه با غذا ندارد اما اسید تولید شده توسط معده هنگام خوردن غذا باعث جذب بهتر می شود؛ پس بهتر است که هر دو نوع کلسیم را با غذا استفاده کنید.

مولتی ویتامین

مولتی ویتامین حاوی ترکیبی از ویتامین های محلول در آب مانند ویتامین‌ های b،ویتامین c و ویتامین های محلول در چربی هستند؛ بنابراین بهتر است که برای افزایش جذب بدن؛ نیمی از آن را صبح و نیمی دیگر را شب همراه با غذا مصرف کنید.

ویتامین اکیناسه

این نوع ویتامین یکی از محبوب ترین مکمل های گیاهی در بازار محسوب می‌ شود و هرگز نباید آن را با شکم خالی استفاده کنید. مصرف این ویتامین همراه با غذا سیستم ایمنی را نیز به شدت تقویت می‌ کند.برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان