کشف جدید ژاپنی ها برای پیشگیری از زوال عقل

خط سلامت: تحقیقات نشان داده است پیشرفت و پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز پله های ترقی، احتمال بروز مشکلات مرتبط با سلامت مغز، مانند آلزایمر را کاهش می دهد.

کشف جدید ژاپنی ها برای پیشگیری از زوال عقل

تحقیقات نشان داده است افرادی که با موفقیت پله های ترقی را در زمینه اجتماعی و مالی پشت سر می گذارند، در مقایسه با افرادی که وضعیت اجتماعی-اقتصادی آنها ثابت است، کمتر دچار زوال عقل می شوند.. 

به گزارش خط سلامت به گفته محققان، سبک زندگی، بیماری‌ها و عوامل اجتماعی همگی در ارتباط بین تحرک اجتماعی و خطر زوال عقل نقش دارند.

بالا رفتن از پله های ترقی و پیشگیری از آلزایمر

آیا در طول زندگی خود از نظر اجتماعی و اقتصادی "تحرک صعودی" داشته اید؟ تحقیقات جدید ژاپنی نشان می دهد که اگر چنین است، ممکن است به سلامت مغز خود کمک بزرگی کنید.

بالا رفتن از پله های ترقی در زندگی از زوال عقل پیشگیری می کند گروهی به سرپرستی «ریوتو ساکانیوا»، استاد پزشکی اجتماعی در دانشگاه اوزاکا ژاپن، گزارش دادند: «افرادی که از نظر "بالا رفتن از پله‌های ترقی" امتیاز بالایی کسب کرده بودند، از زوال عقل دور بودند یا سال‌ها دیرتر به آن مبتلا شدند.»

او در بیانیه خبری دانشگاه گفت: «به لطف مجموعه داده بزرگ و قوی، یافته‌های ما ارتباط بین تحرک اجتماعی-اقتصادی و خطر زوال عقل را مستحکم می‌کند.» این مطالعه داده‌های آنچه را که به عنوان مطالعه ارزیابی پیری شناسی ژاپن شناخته می‌شود، ردیابی کرد که تقریباً ۹۲۰۰ شرکت‌کننده ۶۵ ساله و بالاتر را از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ تحت نظر داشت.

تغییرات طول عمر در وضعیت اجتماعی-اقتصادی هر شرکت کننده، از نظر خوب یا بد، مورد ارزیابی قرار گرفت و سپس با داده‌های ملی در مورد مراقبت‌های پرستاری برای داده‌های مربوط به تشخیص زوال عقل مقایسه شد. گروه تحقیق دریافتند افرادی که وضعیت اجتماعی-اقتصادی نزولی دارند بیشتر مستعد ابتلاء به زوال عقل هستند.

ساکانیوا در پایان گفت: «یافته‌های ما مبنی بر اینکه تحرک اجتماعی رو به بالا در طول زندگی یک فرد با دوره طولانی پیری بدون زوال عقل مرتبط است به این معنی است که بهبود شرایط اجتماعی-اقتصادی می‌تواند کلیدی برای پیشگیری از زوال عقل و طول عمر سالم‌تر باشد». برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: سلامت نیوز

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان