آیا مجردها عمرشان کوتاه تر است؟

خط سلامت: آیا بین طول عمر و وضعیت تاهل افراد رابطه وجود دارد؟

آیا مجردها عمرشان کوتاه تر است؟

برخی تحقیقات نشان داده است بین وضعیت تاهل افراد با  طول عمر آن ها رابطه وجود دارد. به عبارت دیگر مجرد بودن  ممکن است از سال های عمر افراد بکاهد.

به گزارش خط سلامت برخی تحقیقات نشان داده است احتمال مرگ ناشی از مشکلات قلبی در افراد مسنی که تنها زندگی می کنند، بیشتر است.

آیا مجردها کمتر عمر می کنند؟

تحقیقات جدید نشان می ‌دهد تنهایی، انزوای اجتماعی و زندگی مجردی می ‌تواند سال ‌ها از زندگی شما کم کند. این موضوع به طور خاص در افراد سالمند نمود بیشتری داشته و افراد مسن و تنها بیشتر دچار مرگ ناشی از مشکلات قلبی می شوند.

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد افراد تنها و مسن بیشتر دچار بیماری های قلبی و عروقی و سکته شده و در خطر مرگ زودرس قرار دارند.

رویزین لانگ، روانشناس بالینی و سرپرست این تیم مطالعاتی از  دانشگاه لیمریک در ایرلند، در رابطه با موضوع فوق می گوید: موضوعاتی مرتبط با سلامت اجتماعی مانند تنهایی و انزوای اجتماعی اخیراً توجه زیادی را به خود جلب کرده  و بسیار مهم است که در زمینه تاثیر آن ها بر  سلامت قلب و عروق فکر کنیم.

آنچه که مشخص نبود این است که تأثیر آنها بر مدت زمان زندگی افراد در هنگام تشخیص بیماری قلبی و عروقی تا چه حد است. بررسی ها نشان می دهد برخی از وظایف مراقبتی ممکن است تاثیرات تنهایی را کاهش داده، برخی دیگر آن را افزایش می دهد.

لانگ در ادامه توضیحاتش افزود: بررسی های ما نشان داد که هر یک از این عوامل در درمان بیماری های قلبی عروقی بسیار مهم هستند، زیرا به نظر می رسد افزایش سطح تنهایی، انزوای اجتماعی و زندگی به تنهایی منجر به مرگ زودرس می شود.

لانگ همچنین معتقد است؛ احتمالاً دلایل مختلفی برای این ارتباط وجود دارد که  برخی از این تاثیرات، از حمایت شخص دیگر گرفته تا نحوه واکنش بیولوژیکی یک فرد به استرس را شامل می شود.

برای انجام این مطالعه، محققان ۳۵ پژوهش انجام شده در اروپا، آمریکای شمالی و آسیا را طی چندین دهه بررسی کردند. قابل توجه است که در نتیجه این مطالعات، اثرات تنهایی زندگی در کشورهای اروپایی قوی تر ظاهر شد. محققان معتقدند موضوع فوق ممکن است بازتابی از تعداد زیادی از افرادی باشد که در بخش هایی از اروپا به تنهایی زندگی می کنند.

پژوهشگران در پایان مطالعات خود نتیجه گرفتند: در حالی که نگرانی ‌های بهداشت عمومی پیرامون تنهایی و انزوای اجتماعی بسیار جدی است، این مطالعه به نیاز به تحقیقات دقیق در این زمینه در طیف وسیع‌ تری از مناطق جغرافیایی اشاره می ‌کند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان