پیش‌بینی لذت‌گرا و عاطفی تا چند درصد درست است؟

خط سلامت: پیش‌بینی عاطفیکه به عنوان پیش‌بینی لذت‌گرا نیز شناخته می‌شود، پیش‌بینی احساس شما در آینده است .

پیش‌بینی لذت‌گرا و عاطفی تا چند درصد درست است؟

محققان مدت‌ها ایده پیش‌بینی آینده را بررسی کرده بودند، اما تیموتی ویلسون و دانیل گیلبرت دو روانی اند که پیش بینی عاطفی یا پیش بینی احساسی را بیشتر بررسی کردند.

پیش بینی عاطفی

به گزارش خط سلامت پیش‌بینی احساسی فرآیندی است که در آن ما آنچه را که قبلاً می‌دانیم کشف می‌کنیم . 

به گونه‌ای تکامل یافته‌ایم که واکنش‌های احساسی به رویدادهای زمان حال داشته باشیم بنابراین برای اینکه بفهمیم در آینده چگونه به رویدادها واکنش نشان خواهیم داد، به سادگی وانمود می‌کنیم که آن رویدادها در حال رخ دادن هستند.

پیش بینی عاطفی یا پیش بینی لذت جویانه پیش بینی احساس افراد در آینده است. محققان به دنبال یافتن پاسخی برای این سوال هستند که  آیا افراد می توانند احساسات آینده خود را حدس بزنند یا خیر؟ به عنوان مثال  آیا ازدواج با یک فرد خاص باعث خوشبختی شان می شود ؟یا اینکه رفتن به یک شهر جدید روحیه شان را تقویت می کند؟

 تحقیقات نشان می دهد مردم قضاوت نادرستی را در مورد آنچه باعث خوشحالی آنها می شود ، انجام می دهند.

آنها همچنین کشف کردند احساسی که افراد در لحظه تجربه می کنند، آنها را کور می کند و باعث مس شود تصمیمات شان درست نباشد به همین دلیل ، پیش بینی عاطفی یا پیش بینی لذت جویانه در تصمیم گیری قابل اعتماد نیست.

آیا احساس قابل پیش بینی است

یکی از مسایل مهمی که اکثر افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند این است که می خواهند احساس مثبت یا منفی خود را نسبت به موقعیت های آینده بیش از حد تخمین بزنند برای مثال ممکن است مایل به خرید یک ماشین لوکس باشند و زمانی که بالاخره آن  را خریداری می کنند شادی عظیم و گسترده ای را پیش بینی می کنند ، اما با گذشت زمان لذت مالکیت آن ماشین از بین می رود و پیش بینی عاطفی یا پیش بینی لذت جویانه درست از آب در نمی آید.

چگونه می توان پیش بینی عاطفی را ارتقاء داد

برای بدترین نتیجه برنامه ریزی کنید یا لذتی را که پیش خواهد آمد پیش بینی کنید. اما به جای اینکه احساس خود در هر شرایطی فرض کنید ، می توانید با افرادی که خودشان شرایط را تجربه کرده اند صحبت کنید در این صورت پیش بینی عاطفی یا پیش بینی لذت جویانه تان به نتیجه ممکن و واقعی نزدیک تر خواهد بود.

پیش بینی احساسات  در زندگی روزمره

پیش بینی عاطفی یا پیش بینی لذت جویانه به زندگی روزمره راه پیدا می کند. صبح یک جلسه کاری ، روز را با ترس و احساس گناه پیش بینی می کنید ، زیرا رئیس به نظر می رسد همیشه ناراضی است.

البته پیش بینی می کنید بدترین نتیجه را داشته باشید. همین اتفاق در مورد اتفاقات مثبت روزانه رخ می دهد. شما یک شب شاد را با یک دوست خوب پیش بینی می کنید، منتظرید فراز و نشیب خود را با شخصی مهم  به اشتراک بگذارید و تجربه احساسات شاد را پیش بینی می کنید.

آیا افراد مسن در پیش بینی عاطفی بهترند

افراد مسن در پیش بینی عاطفی یا پیش بینی لذت جویانه بهتر عمل می کنند. این بیشتر به این دلیل است که افراد مسن ممکن است از تجربیات گذشته خود استفاده کنند.

آنها می دانند که احساس سرخوشانه ای که پس از خرید آن اتومبیل لوکس احساس کردند ، تا زمانی که تخمین زده بودند دوام نمی آورد.

رابطه پیش بینی عاطفی با اهمال کاری

خود فعلی ما فکر می کند که انگیزه خود آینده ما بیشتر خواهد بود.این یک پیش بینی عاطفی یا پیش بینی لذت جویانه است ماندن در یک برنامه ورزشی یا تناسب اندام نمونه خوبی از این تفکر است.

چرا فردا بیشتر تمایل به انجام کار دارید؟

گرایش های مختلفی وجود دارد که می توانند همزمان با پیش بینی عاطفی یا پیش بینی لذت جویانه کار کنند. به عنوان مثال همه ما  فکر می کنیم همه مانند ما فکر می کنند و آنچه را که می خواهیم می خواهند. برخی از ما همچنین به نیازهای آینده خود فکر نمی کنیم.

تعصب فرافکنی

این گرایش برای نمایش ترجیحات فعلی فرد در آینده است. با این حال ، آنچه اکنون شخص می خواهد ممکن است در تاریخ بعدی یکسان نباشد. حالت عاطفی فرد تأثیر زیادی بر آینده او  و پیش بینی عاطفی یا پیش بینی لذت جویانه اش دارد.

تخفیف زمانی چیست؟

تمایل به تمرکز بر جزئیات خاص یک رویداد و نادیده گرفتن دیگران است. افراد ممکن است تأثیر یک رویداد بر افکار و احساسات را دست کم بگیرند.

به عنوان مثال اگر فردی به تازگی یک وعده غذایی خورده باشد ، سپس به خرید مواد غذایی برود احتمال پیش بینی گرسنگی اش کمتر خواهد بود ،در نتیجه مواد غذایی مورد نیاز در سبد خرید کمتر خواهد بود. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.
ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان