2 ویژگی مهم سرسختی ذهنی

خط سلامت: در این مطلب 2 مورد از مهم ترین ویژگی های افرادی که از لحاظ روانی قوی و سرسخت هستند را معرفی می کنیم.

2 ویژگی مهم سرسختی ذهنی

مقابله با سختی، تنظیم احساسات، پافشاری در رسیدن به اهداف، داشتن شفقت به خود، سازگاری، یادگیری از شکست ها، مثبت اندیشی، مرزها، کمک جویی، مقاومت در برابر مشکلات و قدردانی، همگی نشانه های سرسختی ذهنی هستند.

به گزارش خط سلامت افراد با ذهن قوی به جای اجتناب از آزمایش، به مشکلات متمایل می شوند تا قدرت خود را تقویت کنند. به عنوان مثال شرکت در کلاس‌ های اضافی، تمایل به مبارزه با شکاف‌ های یادگیری برای به دست آوردن درک بیشتر را نشان می‌دهد مانند اینکه یک بدنساز برای تحریک رشد بر عضلات فشار می‌آورد. برخورد عمدی با مشکلات، نیروی ذهنی را برای گذر از چالش برانگیزترین شرایط زندگی ایجاد می کند.

2 ویژگی مهم افراد قوی

انعطاف پذیری

شاخه‌ های انعطاف‌ پذیر در طوفان جان سالم به در می‌برند، در حالی که شاخه‌ های سفت می‌ شکنند. به طور مشابه، افراد با ذهن قوی که می‌توانند با تغییر موقعیت‌ ها منعطف شوند، ستون فقرات روانشناختی بادوامی دارند. 

تعیین مرزهای سالم 

برای عملکرد بهتر عملکردهای برتر به طور استراتژیک منابع را به سمت چیزی که بالا ترین ارزش را دارد مهار می کنند و در عین حال انحرافات غیر ضروری را که مستلزم زمان و توجه هستند حذف می کنند. افراد با ذهن قوی اولویت‌ های غیرقابل مذاکره را ترسیم می‌کنند و مرزهای محکمی را تعیین می‌کنند که اجازه می‌دهد صرف انرژی در جهت تلاش‌ های نشاط‌ آور باشد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان