با سه مسکن طبیعی شگفت‌انگیز آشنا شوید

خط سلامت: اگر دندان درد، کمردرد یا هر نوع درد دیگری دارید، اولین تصمیم شما ممکن است گرفتن قرص باشد. بسیاری از مردم به داروها متکی هستند، اما خطر عوارض جانبی، تداخلات دارویی و مصرف همیشگی یا اعتیاد را به همراه دارند. به جای آن، ممکن است تسکین مورد نیاز خود را از بین انواع مسکن طبیعی بیابید. بسیاری از گیاهان و ادویه‌ها می‌توانند التهاب و سایر بیماری‌های مرتبط را درمان کنند.

با سه مسکن طبیعی شگفت‌انگیز آشنا شوید

این گزینه‌های گیاهی تحت دسته‌ای از درمان‌هایی قرار می‌گیرند که به‌عنوان طب جایگزین شناخته می‌شوند.

به گزارش خط سلامت در این گزارش با سه مسکن طبیعی شگفت‌انگیز آشنا شوید.

بسیاری از گیاهان و ادویه‌جات قادرند التهاب و سایر بیماری‌ها را درمان کنند. این گزینه‌های گیاهی دارای خاصیت درمانی هستند و به عنوان داروی جایگزین شناخته می‌شوند.

زردچوبه

این ادویه زرد رنگ، حاوی آنتی‌اکسیدان کورکومین است که به محافظت از بدن در برابر مولکول‌های رادیکال آزاد (که می‌تواند به سلول‌ها و بافت آسیب برسانند)، کمک می‌کند. زردچوبه همچنین در درمان سوء هاضمه، زخم، ناراحتی معده، پسوریازیس و سرطان مؤثر است.

میخک

این گیاه را می‌توان به شکل کپسول، پودر و یا بصورت روغن‌های موضعی مصرف کرد. میخک برای درمان طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها مفید است؛ از جمله: کاهش حالت تهوع و درمان سرماخوردگی، تسکین سردرد، التهاب مفاصل و دندان درد.

 پوست بید

پوست بید سفید حاوی ماده شیمیایی سالیسین است که مشابه ماده اصلی آسپرین (بایر) است. در ابتدا مردم برای تسکین درد و تب، پوست بید را می‌جویدند.

اما امروزه پوست بید به‌عنوان یک گیاه خشک فروخته می‌شود که می‌توانید آن را مانند چای دم کنید. شکل مایع یا کپسول آن هم موجود است. این ماده در تسکین ناراحتی ناشی از سردرد، کمردرد، آرتروز (OA) و بسیاری از بیماری‌های دیگر مفید است.

نکته: بهتر است قبل مصرف هر یک از این موارد، با پزشک خود مشورت کنید؛ بخصوص افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: صد آنلاین 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان