7 علت افزایش میل جنسی بالا

خط سلامت: نیاز جنسی و رابطه جنسی مانند رسیدن غذا به بدن است. اگر بیش‌ از حد یا خیلی کم باشد در هر دو صورت مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. میل جنسی و کم یا زیاد بودن آن از عوامل مختلفی می‌تواند اثر بگیرد.

7 علت افزایش میل جنسی بالا

برخی از این عوامل ریشه ژنتیکی دارند و برخی دیگر هم به شرایط زندگی فرد، عوامل محیطی و مواردی از این دست ارتباط دارند.

به گزارش خط سلامت در حالی که کاهش میل جنسی نگران کننده است، میل جنسی بالا هم طبیعی نیست. از تغییرات هورمونی گرفته تا رابطه سالم و جدید عوامل زیادی می توانند منجر به افزایش سطح میل جنسی شوند، همچنین سن نقش مهمی در تعیین میزان میل جنسی ایفا می کند.

اگر احساس می کنید در رابطه جنسی خود میل زیادی دارید و همیشه برای یک قرار ملاقات سرگرم کننده، هیجان انگیز و عاشقانه آماده هستید پس در مسیر درستی قرار دارید.

با این حال، مهم است علت افزایش میل جنسی خود رابه طور دقیق بدانید. به گزارش تایمزسوفاندیا، با این وجود در اینجا برخی از دلایل رایج میل جنسی بالا توضیح داده شده است.

تغییرات هورمونی

هنگام صحبت از میل جنسی تغییرات هورمونی نقش حیاتی ایفا می کنند. سطح هورمون ها در مراحل مختلف زندگی متفاوت است. این که آیا شما به تازگی به سن بلوغ رسیده اید یا در حال یائسگی هستید سطح هورمون شما می تواند بر میل جنسی تاثیر بگذارد.

بلوغ یا افزایش سن

افراد جوان تر از نظر جنسی بیشتر از افراد مسن فعال هستند. در دوران بلوغ تولید تستوسترون در پسران نوجوان بسیار بیشتر از مردان مسن است، اما در زنان کاملا برعکس است. گفته می شود زنان میانسال میل جنسی بالاتری نسبت به زنان جوان دارند.

ورزش منظم

افزایش فعالیت بدنی منجر به افزایش میل جنسی می شود. تحقیقات اغلب آمادگی جسمانی را با افزایش میل جنسی مرتبط می دانند.

مواد غذایی هوس ‌افزا

مواد غذایی هم می توانند بر میل جنسی تاثیر بگذارند. مواد غذایی مانند شکلات، انجیر و مارچوبه می توانند میل جنسی را افزایش دهند.

یک رابطه شکوفا و عاشقانه

یک رابطه عاشقانه جدید سرشار از هیجان و شور است. از احساس اشتیاق مستمر گرفته تا میل شدید به با هم بودن، زوج ها اغلب در شروع رابطه جدید میل جنسی بالایی را تجربه می کنند.

نبود استرس

حفظ یک زندگی جنسی سالم تنها به منظور جلوگیری از استرس و اضطراب است. فردی که استرس کمتری دارد از شادی بیشتری برخوردار است و میل جنسی بالایی دارد.

بیش فعالی جنسی

علاوه بر علل بی خطر افزایش میل جنسی بیش فعالی جنسی نیز می تواند منجر به افزایش میل جنسی شود. این مورد به عنوان یک اختلال با افکار، تمایلات یا رفتارهای جنسی همراه است که منجر به بروز مشکلات روانی هم می شود. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: دکتر سلام

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان