این چند اشتباه گیاهان آپارتمانی را از بین می برد

خط سلامت: رعایت نکردن برخی نکات ساده باعث مرگ گیاهان آپارتمانی می شود.

این چند اشتباه گیاهان آپارتمانی را از بین می برد

گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبا کردن خانه، برای سلامت روان نیز فوایدی دارند. برخی پژوهش ها نشان داده است نگهداری از گل و گیاه به تقویت روحیه و افزایش احساس شادی کمک می کند. 

به گزارش خط سلامت نگهداری از گیاهان آپارتمانی فوت و فن های خاصی دارد. در این مطلب به معرفی اشتباهات رایج در زمینه نگهداری از گیاهان آپارتمانی می پردازیم؛ اشتباهات ناخواسته ای که در برخی مواقع باعث پژمرده شدن و مرگ این گیاهان می شوند.

اشتباهات رایج در نگهداری گیاهان آپارتمانی

آپارتمان نشینی از جمله مواردی است که در سبک زندگی این روزهای مردم تاثیر مستقیی گذاشته‌است. چرا که با سکونت مردم در آپارتمان‌ها، بسیاری از المان‌های زندگی آنان دستخوش تغییر و محدودیت‌های زیادی شده‌است.

در نتیجه بسیاری از مردم برای ایجاد فضای سبز در منزل خود، به رشد و پرورش گیاهان آپارتمانی روی آورده‌اند. قرار دادن گل و گیاه در خانه علاوه بر تصفیه هوا، باعث زیباتر شدن دکوراسیون خانه و شادابی روحیه افراد نیز می‌شود.

اما شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی می‌تواند برای بعضی از افراد دشوار باشد. در نتیجه ممکن است کارهایی انجام دهند که موجب کشته‌شدن گیاهان آپارتمانی شود.

آبیاری نامنظم

از مهم‌ترین دلایل ازبین رفتن گیاهان آپارتمانی، آبیاری بیش از حد است. با آبیاری فراوان خاک اشباع می‌شود و ریشه‌ها غرق شده و نمی‌توانند اکسیژن موردنیاز را از خاک دریافت کنند. درصورتی که گیاهان شما با آبیاری زیاد آسیب دیده‌اند سعی کنید فواصل آبیاری را کوتاه کنید. مطمئن شوید در زمان آبیاری زیرگلدانی خالی از آب باشد.

جا به جایی بیش از حد گلدان‌ها

ثبات برای سازگاری گیاه با محیط جدید ضروری است. بعضی از تغییرات مثل عوض کردن گلدان، تغییر دادن اتاق محل نگهداری گیاه و غیره می‌توانند برای گیاه مضر باشند. بنابراین تغییر مکان بیش از حد گیاه، اصلا توصیه نمی‌شود.

اگر گیاه‌ شما در محیط جدید مشکل خاصی ندارد، بهترین کار این است که آن را جابه‌جا نکنید. به این نکته توجه کنید که تغییرات شدید دما یا رطوبت می‌تواند برای گیاه مضر باشد.

بی‌توجهی به تعویض گلدان

هنگامی که گل جدیدی خریداری می‌کنید، تغییر مکان به قدر کافی برای گیاه شک‌آور است. بنابراین تعویض بلافاصله گلدان آن نیز باعث می‌شود شک بیشتری به گیاه وارد شود. بهترین زمان تعویض گلدان، یک هفته تا 10 روز بعد از ورودشان به منزل است.

از سوی دیگر به زمان تعویض گلدان‌های قدیمی‌تر نیز توجه کنید. بیرون زدن ریشه از زهکش گلدان، مهم‌ترین علامت تعویض گلدان است. چرا که ریشه‌های گیاهان زمانی که فضای کوچکی داشته باشند، به هم گره می‌خورد و ممکن است آسیب جدی ببیند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: دلتا

برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.
ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان