این نوشیدنی را بخورید و بخوابید و لاغر شوید!

خط سلامت: سابقه استفاده از چای اولانگ به عنوان نوشیدنی در چین از ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد وجود دارد. چای پس از آب، بیش از هر نوشیدنی دیگری در سراسر جهان مصرف می‌شود. چهار نوع اصلی چای سیاه، سبز، سفید و اولانگ در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نوشیدنی را بخورید و بخوابید و لاغر شوید!

چای اولانگ یک چای سنتی چینی است که از برگ‌های نیمه اکسید شده گیاه کاملیا سیننسیس (Camellia sinensis) تهیه می‌شود. مواد مغذی موجود در این چای مانند چای سیاه و سبز، حاوی چندین ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌های مفید است. این گیاه برای تهیه چای سبز و چای سیاه نیز استفاده می‌شود.چای دم کرده شیرین نشده اولانگ، یک نوشیدنی با کالری صفر در نظر گرفته می‌شود. این چای همچنین فاقد چربی، کربوهیدرات و پروتئین است.

به گزارش خط سلامت چای اولانگ می‌تواند چربی‌های شکمی خطرناک را هنگام خواب بسوزاند.

 دانشمندان در تحقیقات خود دریافته‌اند که یک نوشیدنی گرم وجود دارد که می‌تواند چربی‌های شکمی خطرناکی را که در اطراف اندام‌های حیاتی بدن تجمع یافته است بسوزاند.

 خواص بی‌نظیری در چای اولانگ سبز یافت شده که حاوی مقدار زیادی کاتچین (مواد آلی از گروه فلاونوئیدها) است. موادی که به طور قابل توجهی میزان چربی انباشه در بدن را کاهش می‌دهند. همچنین دانشمندان تصریح می‌کنند که اولانگ به چربی‌سوزی هنگام خواب ادامه می‌دهد.

افرادی که چهار بار در روز ۳۰۰ میلی‌لیتر اولانگ می‌نوشیدند، در عرض یک ماه و نیم حدود یک کیلوگرم از چربی خود را از دست دادند. در واقع، چای به بهبود فرایندهای متابولیک در بدن و افزایش میزان متابولیسم تا ۲.۹ درصد در مقایسه با آب کمک می‌کند.

پیشتر مشخص شد که محققان ایالات متحده آمریکا یک عامل ضد چاقی را کشف کرده‌اند. یک مهارکننده آنزیم فسفودی استراز ۹ (PDE۹) سلول‌های بدن را برای سوزاندن چربی بیشتر تحریک می‌کند.

چای اولانگ به عنوان یک چای قدیمی و سنتی اصالتی چینی دارد. این چای سرشار از موادمعدنی مختلف بوده و اکثر خواص چای سبز و چای سیاه را دارد. این چای خواص ویژه‌ای برای سلامت قلب، تناسب اندام و استحکام استخوان‌ها دارد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: همشهری

برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.
ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان