حقایقی در مورد همسرت که نباید به کسی بگی!

خط سلامت: راز زندگی مشترک و اسرار پنهان میان شما و همسرتان را فقط باید شما دونفر بدانید و بس. میدانید که پایه هر زندگی مشترکی بر اساس اعتماد و اطمینان زن و شوهر به یکدیگر محکم شده و استوار، پس رازداری یکی از مهم‌ترین مسائل ایجاد و حفظ این اعتماد در زندگی زناشویی است.

حقایقی در مورد همسرت که نباید به کسی بگی!

در هر زندگی مشترکی، زوجین راز‌هایی دارند که فقط باید بین زن و شوهر بماند و آن‌ها بایستی پوشاننده عیب یکدیگر باشند و از بیان این اسرار حتی با نزدیک‌ترین بستگان و دوستان خود نیز خودداری کنند.

به گزارش خط سلامت راز زندگی مشترک و اسرار پنهان میان شما و همسرتان را فقط باید شما دونفر بدانید و بس. میدانید که پایه هر زندگی مشترکی بر اساس اعتماد و اطمینان زن و شوهر به یکدیگر محکم شده و استوار، پس رازداری یکی از مهم‌ترین مسائل ایجاد و حفظ این اعتماد در زندگی زناشویی است.

حقیقتی در مورد همسرت که نباید به کسی بگی

در زندگی مشترک یکی از اصلی‌ترین رکن‌ها اعتماد است، قسمت بسیار زیادی از زندگی مشترک شما باید محفوظ و بین دو نفرتان باقی بماند اینگونه مشکلی هم پیش نمی‌آید.

راز زندگی مشترک و حقایقی از همسرتان که نباید بازگو کنید

راز زندگی مشترک و اسرار پنهان میان شما و همسرتان را فقط باید شما دونفر بدانید و بس. میدانید که پایه هر زندگی مشترکی بر اساس اعتماد و اطمینان زن و شوهر به یکدیگر محکم شده و استوار، پس رازداری یکی از مهم‌ترین مسائل ایجاد و حفظ این اعتماد در زندگی زناشویی است.

در هر زندگی مشترکی، زوجین راز‌هایی دارند که فقط باید بین زن و شوهر بماند و آن‌ها بایستی پوشاننده عیب یکدیگر باشند و از بیان این اسرار حتی با نزدیک‌ترین بستگان و دوستان خود نیز خودداری کنند. در این بخش مواردی را آورده ایم که همان راز‌های مگوی زندگی مشترک شما هستند.

عیب‌های همسرت رو به کسی نگو

هرگز عیب‌های اخلاقی و رفتاری همسر خود را به کسی نگویید. حتی اگر رفتارش ایرادی دارد که نیاز به اصلاح است باید بین خودتان و در خلوت زناشویی مطرح شود، زیرا بیان عیب‌های همسرتان سبب نهادینه شدن این عیب‌ها در او می‌شود.

اگر در امور خانه با همسرتان اختلاف نظر و سلیقه دارید به جای اینکه نزد دیگران اختلافات را بیان کنید با خوشرویی و محبت آن را نزد همسرتان بیان کنید.

کمی و کاستی‌های خونه ات رو به کسی نگو

همه افراد در زندگی مشترک کمی و کاستی‌هایی دارند که لزومی ندارد دیگران از آن با خبر باشند. باید بدانید گفتن کمی و کاستی‌های زندگی شما نزد دیگران نه تنها کمکی به رفع آن‌ها نمی‌کند بلکه سبب شکستن غرور همسرتان و عوض شدن نظر دیگران درباره او خواهد شد.

درآمد همسرت رو به کسی نگو

لزومی ندارد کسی از شرایط مالی و درآمد همسر شما آگاه باشد. درآمد و میزان پس انداز و پولی که به دیگران قرض داده اید، جزء موارد شخصی است و نیاز نیست دیگران از آن مطلع باشند.

اگر میزان درآمد خود یا همسرتان را به دوستان بگویید، ممکن است با قضاوت نادرست آن‌ها روبه رو شوید و آن‌ها خود را بالاتر از شما ببینند و با شما مثل یک زیر دست رفتار کنند یا فکر کنند در زندگی مشکلی ندارید، بنابراین توقعاشان از شما بالا رود.

بدهی همسرت رو به کسی نگو

همه ما در زندگی گاهی با مشکلات مالی روبرو می‌شویم و مجبور به قرض گرفتن پول هستیم و مقداری بدهی یا وام داریم که بهتر است بین خود و همسرمان بماند.

متاسفانه برخی از ما نزد دیگران خوددار نیستیم و در مورد بدهی‌های زیادمان حرف می‌زنیم آیا گفتن بدهی‌ها از میزان آن‌ها کم می‌کند؟ اگر به دوستانتان بگویید که بدهی‌های زیادی دارید، ممکن است نسبت به شما احساس ترحم کنند و اگر بگویید وام‌ها و بدهی‌های کمی داشته اید ممکن است حسادت کنند، یا احساس کنند که به آن‌ها فخر می‌فروشید.

روابط خصوصیت رو به کسی نگو

متاسفانه بسیاری از خانم‌ها در دوره‌های دوستانه تمام روابط خصوصی خود را بیان می‌کنند، اما خانم عزیز مسائل مربوط به اتاق خواب، فقط به شما و همسرتان مربوط است و این روابط حکم راز بین شما و همسرتان است.

خودتان را جای همسرتان بگذارید آیا راضی هستید دوستان همسرتان در مورد روابطتان و کار‌هایی که در اتاق خواب انجام می‌دهید مطلع شوند؟ باید بدانید دوستانتان نمی‌توانند مشکلات روابط خصوصی شما را رفع کنند پس حتماً اگر مشکل دارید، صحبت‌های خصوصی خود را نزد مشاور عنوان نمایید.

نظرهمسرتان در مورد دیگران را به او نگو

اگر همسر شما به هر دلیلی از دوستان یا اقوام و خانواده تان خوشش نمی‌آید و نزد شما حرف‌هایی را در مورد آن‌ها زده است، لزومی ندارد شما همه حرف‌های او را به دیگران منتقل کنید کمی رازدار و با سیاست باشید. همچنین اگر یک دوست یا کسی از همسر شما بدگویی کرده و خوشش نمی‌آید، نیز به همسرتان نگویید.

اختلاف خود با همسر رو به کسی نگو

اگر با همسرتان اختلاف دارید، این اختلافات را نزد دیگران حتی خانواده تان بازگو نکنید. بازگو کردن اختلافات بین شما و همسرتان و گفتن آن‌ها به خانواده فقط مشکلات را گسترده‌تر می‌کند.

باید بدانید این اختلافات بین شما و همسرتان تمام خواهد شد، اما در صورت بازگو کردنشان نزد دیگران نظر و دید آن‌ها درباره همسرتان عوض خواهد شد پس مراقب باشید ذهنیت کسی را نسبت به همسرتان خراب نکنید.

اختلافات با خانواده همسرت رو به کسی نگو

با خانواده همسرتان مشکل دارید؟ آن‌ها شما را ناراحت کرده اند؟ اگر پاسختان مثبت است، در این مواقع چه می‌کنید؟ آیا تمام اختلافات خود با خانواده همسرتان را نزد در و همسایه و اقوام بازگو کرده و به قول خودتان درد و دل نموده تا سبک شوید؟ اگر این کار را انجام می‌دهید در اشتباهید، بازگو کردن این اختلافات نزد دیگران اولا ذهنیت آن‌ها را نسبت به همسر شما و خانواده اش تحت تاثیر قرار خواهد داد، ثانیا ممکن است در مواردی حرف‌هایی که از سر ناراحتی زده اید به گوش خانواده همسرتان برسد و اختلافات گسترده شود. به جای این کار‌ها علت اختلافات را بررسی نمایید.

روابط سابق همسرت رو به کسی نگو

اگر همسرتان قبل از ازدواج با شما، ازدواج ناموفق و یا روابط ناموفقی داشته که به شما گفته و آن را با گفتگو بین خوتان حل کرده و او را درک کرده اید و دوست ندارد کسی در این باره چیزی بداند، این راز‌ها را به کسی نگویید، زیرا بازگو کردن این راز‌ها تنها موجب بی اعتمادی همسرتان نسبت به شما و دید منفی دیگران نسبت همسر و قضاوت‌های نادرست در مورد او می‌شود و زندگی زناشویی تان را به خطر می‌اندازد.  برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: نمناک

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان