دوش گرفتن در 20 ثانیه به این سبک پیری را از شما دور می کند!

خط سلامت: دوش آب سرد می‌تواند به شما کمک کند برای مدت طولانی‌تری سالم و شاد زندگی کنید.

دوش گرفتن در 20 ثانیه به این سبک پیری را از شما دور می کند!

  دوش آب سرد می تواند به شما هنگام افزایش سن و پیری کمک کند.

به گزارش از خط سلامت با افزایش سن، حفظ تندرستی به یک اولویت تبدیل می شود و دوش آب سرد می تواند یک راه حل ساده و در عین حال قدرتمند ارائه دهد.

تاثیر غوطه ور شدن در آب سرد

پروفسور رز آن کنی متخصص سالمندان، محقق و رئیس بخش پیری شناسی پزشکی در ترینیتی کالج دوبلین می‌گوید: می‌توانیم تا ۸۰ درصد از پیری را کنترل کنیم و هر چه زودتر شروع کنیم، بهتر است. 

کار او بر روی مطالعه طولی در مورد پیری، که تقریباً 9000 بزرگسال 50 ساله و بالاتر را دنبال می کرد، نقش عمده ای در تحقیقات او داشت. این مطالعه در حال انجام همه چیز را از رابطه جنسی گرفته تا غذا، سلامت جسمی و مغزی، ژنتیک، تجربه دوران کودکی، انتظارات، دوستی ها و امور مالی را پوشش می دهد و نشان می دهد چرا و چگونه پیر می شویم.

رز آن اشاره می‌کند اکثر مردم نسبت به کارهایی که برای کنترل پیری باید انجام دهند، آگاهی دارند. مسئله بزرگتر این است که آیا آنها این کار را انجام می دهند یا نه.

رز آن می‌داند که این پیشنهاد خیلی‌ها را عصبانی می‌کند. او می‌گوید: متأسفم، اما محبوبیت شنا در آب سرد و دوش آب سرد جدیدترین مد نیست. غوطه ور شدن در آب سرد سیستم های فیزیولوژیکی ما را تحریک می کند، جایی که مقادیر کمی از یک عامل مضر یا دردناک در واقع برای ما و روند پیری مفید است.

قرار گرفتن پوست در معرض آب سرد باعث افزایش انتشار سیگنال های عصبی و مواد شیمیایی مهم، افزایش پاسخ های ایمنی و کاهش دفعات عفونت قفسه سینه می شود.

از ده ثانیه بعد از شستشو در آب گرم شروع کنید و اگر سخت است، فریاد بزنید تا بتوانید 20 ثانیه انجام دهید. به تدریج تا دو دقیقه کار کنید و به زودی از اعتیادآور بودن آن شگفت زده خواهید شد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان