سندرم پاریس چیست؟

خط سلامت: سندرم پاریس که به آن استندال یا سندرم اورشلیم نیز گفته می‌شود، یک اختلال روانی گذرا است که برخی از گردشگران، به ویژه ژاپنی‌ها، هنگام بازدید از پاریس دچار آن می‌شوند.

سندرم پاریس چیست؟

سندرم پاریس با علائمی مانند: توهم، هذیان، احساس آزار و اذیت، خود کم بینی، اضطراب، گیجی، افزایش ضربان قلب و تعریق مشخص می‌شود.

به گزارش خط سلامت یکی از دلایل احتمال این سندرم، تفاوت فرهنگی قابل توجه بین مردم ژاپن و فرانسه است که برای گردشگران ژاپنی چالش‌برانگیز است.

علل احتمالی سندرم پاریس

تصویر ایده‌آل از پاریس: بسیاری از گردشگران، به خصوص ژاپنی‌ها، تصویری ایده‌آل و غیر واقعی از پاریس دارند که با واقعیت شهر مطابقت ندارد. این عدم تطابق می‌تواند منجر به ناامیدی و پریشانی شود.

موانع زبانی: فرانسوی زبانی دشوار برای یادگیری است و بسیاری از گردشگران ژاپنی به آن مسلط نیستند. این امر می‌تواند منجر به سوء تفاهم و احساس انزوا شود.

خستگی سفر: سفر می‌تواند خسته‌کننده باشد، به خصوص برای کسانی که برای اولین بار به خارج از کشور سفر می‌کنند. خستگی می‌تواند علائم سندرم پاریس را بدتر کند.

درمان سندرم پاریس

بهترین درمان برای سندرم پاریس، ترک پاریس است. هنگامی که گردشگران از شهر دور می‌شوند، علائم آنها معمولاً به سرعت از بین می‌رود. در برخی موارد، ممکن است دارو برای کمک به کاهش اضطراب و سایر علائم تجویز شود.

جلوگیری از سندرم پاریس

برای جلوگیری از سندرم پاریس، گردشگران باید:

قبل از سفر، در مورد فرهنگ و آداب و رسوم فرانسوی تحقیق کنند.

انتظارات واقع‌بینانه‌ای از سفر خود داشته باشند.

زبان فرانسه پایه را یاد بگیرند.

برای خستگی سفر برنامه‌ریزی کنند.

در صورت بروز هرگونه علائم، به دنبال کمک پزشکی باشند.

نکات مهم 

سندرم پاریس یک بیماری روانی جدی نیست و معمولاً با ترک پاریس به سرعت از بین می‌رود.

اگر به پاریس سفر می‌کنید و نگران ابتلا به سندرم پاریس هستید، می‌توانید قبل از سفر با یک متخصص بهداشت روان صحبت کنید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان